"משפחת היורה מביעה צער, אך לא מבקשת סליחה"

מכתב שכתבו בני משפחתו של הנער היורה להוריו של אורן מזרחי בן ה-13 שנורה בידי חברו, חושף את מערכת היחסים המתוחה שנוצרה מאז המקרה הטרגי. למרות ניסיונם להתנצל על מעשי בנם, הוריו של אורן סירבו ואמרו: "הם מביעים צער אך לא מבקשים סליחה"

משפטו של האב שבנו ירה למוות בחברו און מזרחי בן ה-13 לפני כשנה נפתח היום בבית המשפט ברמלה. האב נאשם בגרימת מוות ברשלנות ובהזנחת כלי נשק שאותו על פי האישום - לא; אחסן על פי הנחיות משרד הפנים.

על פי כתב האישום, האב התעלם מחיבתו של בנו לנשק, ואף לקח אותו למטווח מאולתר בחו"ל. "אנחנו רוצים שכל הורה ששומע את הסיפור שלנו פשוט יחשוב פעמיים אם להחזיק נשק או לא, ואם הוא מחליט להחזיק נשק הוא פשוט יעיף אותו מהילדים, כי מה שעובר עלינו - אני לא מאחל לאף משפחה", אמר אייל מזרחי, אביו של אורן ז"ל שהגיע לדיון עם אשתו סיגלית.

במהלך הדיון החליפו בני המשפחות מבטים, אך נמנעו מלשוחח בינהם. מכתב ששלחו הוריו של הנער היורה למשפחתו של אורן ז"ל מגלה כי היו בעבר לא מעט ניסיונות ליצור קשר מאז המקרה הטרגי. המכתב נשלח בדואר רשום, למרות שהמשפחות מתגוררות בשכנות ביישוב רעות.

מכתב שנשלח להוריו של אורן ז"ל חושף יחסים טעונים

משפחתו של הנער שירה באורן מזרחי ז"ל קיוותה שהמכתב יוביל לפגישה שבה יוכלו ליישר את ההדורים בינהם. הם אף ניסו ליצור קשר באמצעות רב שהינו מכר משותף של שתי המשפחות - אך ללא הועיל.

המכתב חושף את היחסים הטעונים בין שתי המשפחות. "אני שבה ופונה אליכם בשמי ובשם כל משפחתי ומביעה בפניכם את צערנו עמוק על אסונכם הגדול, ואת השתתפותנו הגדולה באבלכם", כתבה אמו של הנער היורה להוריו של אורן. "אודה לכם אם תרצו להיפגש איתנו על מנת שנוכל להודיע בפניכם בפגישה אישית את צערנו שיש בלבנו. אני מבקשת שתיאותו להיפגש איתנו".

למרות בקשותיהם החוזרות החליטו הוריו של אורן לא להיענות לבקשת משפחת היורה. "יש במכתב הרבה הבעת צער, אבל אין בקשת סליחה", אמרו. תחילה בחרו ההורים לא לחפש אשמים ולא לבקש נקמה על מות בנם, אך פתיחת המשפט היום הציפה בהם את הכעס והכאב שהם חשים מאז האובדן, והם שברו את שתיקתם.