הפרקליטות: קרליק הודה מרצונו ברצח

היום נפתח שלב ההוכחות במשפטו של דמיאן קרליק. לטענת המשטרה, קרליק הודה מרצונו במעשים ואף יזם בעצמו את ההודאה. שוטר שהיה עמו בליל שיחזור הרצח סיפר כיצד הציג בפניו בגדים מגואלים בדם - ואז קרליק ביקש להודות וחשף פרטים על הרצח. השאלה המרכזית שפתוחה כעת: מתי תעיד יאנה, היחידה ממשפחת אושרנקו שנותרה בחיים

דמיאן קרליק הודה מרצונו בפני חוקר המשטרה שחקר אותו בעניין רצח בני משפחת אושרנקו בראשון לציון, ואף הוא זה שיזם את ההודאה - זו הטענה שהשמיעה פרקליטות מחוז מרכז בתגובה לדבריו של עו"ד אורי קינן, סניגורו של קרליק, שטען כי ההודאה הוצאה ממנו בכוח ובאופן פסול ולפיכך אין להכליל אותה במכלול הראיות.

לדברי השוטר שחקר את קרליק בליל הרצח, ועלה היום לדוכן העדים בשלב ההוכחות, הוצגו בפני קרליק תמונות של בגדים מגואלים בדם במהלך חקירתו ובתגובה הוא ביקש לצאת עם החוקר לסיבוב בחצר.

לאחר שהחלו להסתובב בחצר פנה קרליק אל השוטר ושאל אם הוא נושא מכשיר הקלטה. לאחר שנענה בחיוב, ביקש קרליק לגשת למרפסת בסמוך, שם הוא למעשה הודה והתוודה על המעשים, לא לפני ששאל לשלום משפחתו ומה עשוי לעלות בגורלה.

לדברי החוקר, סיפק קרליק פרטים נרחבים על ביצעו המעשים, לרבות המניע והאופן בו בוצע הרצח. בהמשך מסר קרליק את הודעתו גם בכתב, בשפה הרוסית, ומרצונו החופשי - כך לפחות טוענים במשטרה.

במהלך מעצרו של קרליק, כך סיפרו היום עורכי הדין מטעם הפרקליטות, עו"ד צחי עוזיאל ועו"ד עודד קלר, הופגש דמיאן עם אמו אולגה, אך מאחר שהשיחה ביניהם נוהלה בשפה הרוסית, ללא נוכחות מתורגמת ואף לא הוקלטה - אין למשטרה מידע על תוכן הדברים. בנוסף, נפגש קרליק גם עם אביו, אך בשיחה זו, שהוקלטה הפעם, לא מסר קרליק פרטים על המעשה, אלא התעניין בשלום משפחתו.

מתי יאנה תעלה להעיד?

היום הופיעו בבית המשפט שורה של עדים שמסרו את זווית הראייה שלהם לרצח המזעזע בו נמחקה משפחה שלמה. העד שפתח את שלב ההוכחות הוא השוטר שהיה עם קרליק בזמן השחזור, שם שיחזר הנאשם ברצח בני משפחת אושרנקו את מעשיו באותו הלילה. שופט בית המשפט המחוזי בפתח תקווה אברהם טל החליט לנהל את משפטו של קרליק באופן אינטנסיבי וקבע דיונים בכל יום השבוע, למעט ביום שלישי הקרוב.

מחר צפויה להישמע עדות מעניינת במיוחד, כאשר בתו הקטינה של קרליק, אשר מואשמת בשיבוש הליכי חקירה ובמעורבות בסיוע לרצח, תעלה אף היא על דוכן העדים. בהמשך יום הדיונים מחר תגיע גם אולגה, אמו של קרליק, שכרגע בחרו בפרקליטות מחוז מרכז שלא להגיש נגדה כתב אישום בגין מעורבות ברצח.

כמו כן, עדיין לא ברןר מתי תזומן יאנה אושרנקו - היחידה מבין בני המשפחה שנותרה בחיים לאחר הטבח, להעיד מעל דוכן העדים. מפרקליטות מחוז מרכז נמסר כי כרגע אין כוונה לזמנה לעדות ושייתכן שייקח עוד זמן רב עד שתעלה מעל דוכן העדים.

חקירה הגונה או פסולה?

בדיון הקודם, בו הגיב קרליק לכתב האישום נגדו, ביקש עורך דינו להתיר את צו איסור הפרסום על האופן שבו נעצר. לדבריו, כמו אצל נאשמים אחרים, חשוב שבית המשפט ידון בכל שלבי המעצר כפי שהתרחשו. בין היתר טען עו"ד קינן כי החוקרים החזיקו אותו במשך ימים כשהוא כפות באזיקים בידיו וברגליו, ובמהלך החקירות הראו לו צילומים של בתו עצורה ואזוקה. לפיכך ביקש הסנגור לפסול את הודאותיו של קרליק. במשטרה, לעומת זאת, טוענים כי חקירתו של הייתה הגונה.

כתב האישום נגד קרליק ורעייתו הוגש בחודש נובמבר האחרון. קרליק נאשם ברצח ששת בני משפחת אושרנקו בראשון לציון , בשוד, בקשירת קשר לביצוע פשע, בהצתה ובהתפרצות. כתב האישום החמור מגולל את מעשיו המזעזעים של קרליק שדקר למוות את בני המשפחה בעשרות דקירות סכין. במקביל הוגשו כתבי אישום גם נגד יתר בני משפחת קרליק, בסעיפים של סיוע לרצח ושיבוש מהלכי חקירה.

אחד התיאורים הקשים המופרטים בכתב האישום, הוא כיצד רצח קרליק, כך נטען, את הילדים הקטנים רושל בת השלוש ודניאל בן השלושה חודשים. "קרליק פנה למיטת נתנאל, לפת את צווארו בידיו בחוזקה, חנק אותו למוות וגרם לו לשבר בגולגולות ובזרוע השמאלית בכך שחבט בו בחוזקה או הטיחו בחוזקה בקיר או ברצפה", נטען באישום. "לאחר מכן, המשיך הנאשם ודקר את גופת נתנאל 8 דקירות עמוקות בבית החזה ובגב".

"קרליק פנה לחדרה של רושל, שם דקר אותה 9 דקירות עמוקות בגבה, 3 מהן פילחו את גופה לעבר בית החזה ויצאו מן הצד השני. הדקירות גרמו למותה המיידי של רושל".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק