המאבטח שהרג את חברו יירצה 3 שנות מאסר בלבד

שלושה חודשים אחרי שהמאבטח איליה ארטינייב הרג בטעות את חברו החייל במהלך משחק בנשק, מגיעה הפרקליטות להסדר טיעון בפרשה. מחר יודה ארטינייב בהריגה, והפרקליטות תדרוש עונש קל יחסית של שלוש שנות מאסר

פרסום ראשון: שלושה חודשים אחרי שירה למוות והרג את חברו החייל ויקטור שוורדין, הגיעה פרקליטות מחוז חיפה להסדר טיעון עם המאבטח שירה. במסגרת הסדר הטיעון יודה מחר איליה ארטינייב בעבירת ההריגה שיוחסה לו במהלך דיון בבית המשפט המחוזי בחיפה. בתמורה לכך הסכימה הפרקליטות לגלות התחשבות במקרה הזה ולהסתפק בעונש של שלוש שנות מאסר, עונש קל יחסית לעבירת ההריגה.

סנגורו של ארטינייב, יוני דדון, שניהל בשמו את המגעים, הסביר כי הפרקליטות התחשבה בעובדה שהוא הביע חרטה על המקרה מיד לאחר שהתרחש, והביע נכונות לפצות את האלמנה ושתי היתומות שנותרו.

בינואר האחרון אליה ארטינייב התקשר למד"א וסיפר כי ירה בחברו. הצוות הרפואי שהגיע לדירתו בקריית חיים, מצא צעיר ללא רוח חיים. ויקטור שוורדין, חייל בן 22 מקרית מוצקין, הותיר אחריו בת זוג ושתי בנות נוספות.

ארטינייב, מאבטח בן 23, נמלט תחילה מהדירה, אך לאחר מרדף משטרתי נעצר ונחקר. בשחזור האירוע שביצע בהמשך הלילה טען כי הירי לא בוצע במכוון אלא כתוצאה מפליטת כדור בשוגג.

השניים תועדו במצלמות אבטחה רגעים ספורים לפני המקרה בפיצוציה בקריית חיים. בתמונות הנדירות נראים החשוד ברצח וההרוג קונים אלכוהול ועוזבים לדירתם - שם התפתח ריב שבסופו נורה למוות שוורדין.