מול המצלמה: קטטה בין עורכי דין

ויכוח בין שני עורכי דין על מסמכים משפטיים גלש במהרה לפסים אלימים והסתיים בקטטה שתועדה במצלמות האבטחה. שני הצדדים מאשימים זה את זה בתקיפה, וכעת בודקת לשכת עורכי הדין: מי לא התנהג כראוי? צפו באירוע החריג

תקרית אלימה וחריגה בין שני פרקליטים תועדה במצלמות - והכל בגלל ויכוח על ניירת משפטית. האירוע יוצא הדופן התרחש באוקטובר האחרון, כאשר עורכת דין מהשרון הגיעה למשרדו של עמיתה מת"א כדי לאסוף תיקים משפטיים של אבי בעלה - אותם הזמין עבורה. אך מה שהיה אמור להיות מפגש שגרתי הפך במהרה לתגרה.

עם הגעתה של הפרקליטה יחד עם בעלה למשרד, סירב עורך הדין למסור לשניים את המסמכים בתואנה כי לא קיבל את שכר הטרחה ועל כן אין הוא מחויב להעבירם. תוך זמן קצר גלש הוויכוח לפסים אלימים. "הוא ניסה למנוע מאיתנו לאסוף את התיקים שהיו מוכנים בארגזים", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט הפרקליטה.

לדבריה, עורך הדין, עמו עבדה בעבר, החל להפעיל כוח ונקט באלימות. "הוא תקף אותי ואת בעלי והעיף אותי בחוזקה לרצפה", ציינה. בעקבות פרץ האלימות, כך טוענת עורכת הדין, היא סובלת מחבלות חמורות בחלקי גופה.

"הפרקליטה דרשה מסמכים מבלי לשלם"

הפרקליטה הגישה כנגד עורך הדין שלוש תלונות במשטרה, אחת מהן בגין תקיפה שנסגרה מחוסר עניין לציבור. השתיים האחרות בגין איומים תלויות ועומדות. בימים אלו נבדקות תלונות הדדיות בלשכת עורכי הדין כנגד שני הפרקליטים.

מפרקליטיו של החשוד, עורכי הדין אורון שוורץ ויוגב נרקיס, נמסר בתגובה: "הפרקליטה דרשה לקבל לידיה את מסמכי התיק מבלי לשאת בתשלום שכר הטרחה עבור הטיפול שנעשה בעניין בעלה ואביו, חוב המסתכם בסך עשרות אלפי שקלים למרשנו.

"תחת זאת, הגיעה למשרדו יחד עם בעלה, נטלה לעצמה את החירות לנסות ולקחת את חומר התיק בכוח, והוא, מכוח זכות העיכבון שבחוק, מנע זאת ממנה ופעל כדין. יש לציין כי כנגד עורכת הדין הוגשה תלונה במשטרה ובלשכת עורכי הדין. כמו כן, הליך שהגישה עורכת הדין לקבלת מסמכי התיק נמחק על ידי בית המשפט מכיוון שהפרקליטה לא הגישה את כתב הטענות במועד - גם לאחר שקיבלה הארכה".