הרצח ב"חצי חינם": שני רוצחיו של יום טוב דואק ז"ל - למאסר עולם

בית המשפט המחוזי בת"א גזר היום עונשי מאסר עולם על שמעון לוי ושמעון והבה, שני רוצחיו של יום טוב דואק ז"ל, המאבטח ברשת "חצי חינם" בחולון לפני כשלוש שנים. בתום קריאת גזר הדין התפתחה מהומה בין משפחות הרוצים למשפחת הנרצח. משפטו של מואשם נוסף ברצח מתנהל בימים אלו

יתנו את הדין: בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגזרו היום עונשי מאסר עולם על שמעון לוי (32) ושמעון ווהבה (22), שני המורשעים ברצח המאבטח יום טוב דואק ז"ל בסניף רשת "חצי חינם" בחולון לפני כשלוש שנים. על לוי נגזרו חמש שנות מאסר נוספות, על ווהבה שש שנים ושמונה חודשים. השניים גם נידונו לשלם למשפחתו של דואק כ-150 אלף שקלים.

בתום הקראת גזר הדין פרצה מהומה בין משפחות הנרצח והרוצחים, במהלכן אף קיללה משפחת הנרצח את משפחת הרוצח. במשפחתו של דואק הביעו סיפוק מגזר הדין, והרגישו כי נסגר מעגל ביום הזה.

לפני כחודשיים הורשעו לוי ווהבה, תושבי ראשון לציון. אפרים כהן (25), שהואשם אף הוא בפרשה, זוכה מחמת הספק. משפטו של נאשם נוסף ברצח, מאור כהן בן ה-21 מחולון, מתנהל בימים אלה. כהן שעבד כמנהל מחלקת הדגים בסופר שבו נרצח דואק, נאשם שמסר מידע פנימי שסייע בתכנון השוד.

הרכב של שלושה שופטים בראשות השופטת שולמית דותן, קיבל את עמדת סניגורו של אפרים כהן, עו"ד ליאור אשכנזי והחליט לזכות אותו מחמת הספק. "בית המשפט קיבל את טענותינו לאחר שהשתכנע כי הלקוח שלנו אפי כהן לא היה בין המתכננים של המעשים שיוחסו לו בתחילה. ניהלנו משפט ארוך ומורכב עם עשרות עדים וחומר ראיות מורכב", סיפר עו"ד אשכנזי.

הכרעת הדין ניתנה ביום הולדתו של הנרצח

בצירוף מקרים מפתיע - ניתנה הכרעת הדין לפני כחודשיים בדיוק בתאריך יום הולדתו של דואק ז"ל. "כנראה יד נעלמה כיוונה זאת מלמעלה שטובי ז"ל, ביום הולדתו, יזכה להכניס את רוצחיו לכלא לאחר שיואשמו ברצח", כתבה אשתו בבלוג שהוקם לזכרו.

במרס 2007 נכסנו שניים מהנאשמים לסניף כשהם רעולי פנים וחמושים באקדחים, בתקווה לנצל את הפדיון הגבוהה שמתקבל בסניפים לפני חג הפסח. על פי כתב האישום הם פתחו באש לעבר המאבטחים, והשוד הפך למעשה לרצח. התמונות הקשות שנקלטו במצלמות האבטחה בסניף חשפו כיצד רעולי הפנים ביצעו הוצאה להורג של דואק.

מאור כהן, כך על פי כתב האישום, סיפק כאמור מידע פנימי לשאר השותפים על המתרחש במקום, כולל מידע על מספר המאבטחים בכניסה למקום, שעות פתיחה וסגירה של הסניף, סכומי הפדיון המתקבלים ואפשרויות הכניסה למשרדים הראשיים.