רצון יישאר במעצר עד תום משפטו

בית המשפט המחוזי בת"א שלח היום את גואל רצון למעצר עד תום ההליכים מחשש שאם ישוחרר למעצר בית - הוא עלול לפגוש בנשותיו הנמצאות בשיקום. "רצון שלט במחשבתן של נשותיו, וסירס את אישיותן", קבעה השופטת, "נבזותו ושפלותו של רצון מרקיעה שחקים ביחסי המין שקיים, על פי כתב האישום, עם בנותיו"

בבית המשפט המחוזי בתל אביב הוחלט היום להשאיר את גואל רצון, מי שנאשם בפוליגמיה, כליאתת נשים בתנאי עבדות ואונס, יישאר במעצר עד תום ההליכים. בכך נענתה השופטת חיותה כוחן לבקשת הפרקליטות, שחששה כי בשחרורו רצון למעצר בית הוא עשוי להיפגש עם חלק מנשותיו.

"בחנתי את חומרת העבירות המיוחסות לרצון ואני לא מוצאת מקום לבחון חלופות מעצר", כתבה השופטת כוחן בהחלטתה. "עקב כך אני מאריכה את מעצרו עד תום ההליכים".

השופטת הסבירה את החלטתה להשאיר את רצון במעצר עד לתום ההליכים נגדו תוך שימוש במילים קשות נגדו. "מסוכנותו של רצון באה לידי ביטוי בריבוי הקורבנות ובריבוי העבירות בהן הוא מואשם", אומרת כוחן, "אישיותו הפרברטית וההתנהלות המניפולטיבית שלו עוברות כחוט השני בשלל העדויות של נשותיו וילדיו".

עוד הוסיפה השופטת כוחן: "רצון שלט במחשבתן של נשותיו, וסירס את אישיותן עד כי הן איבדו כליל את רצונן האישי ואת יכולת התנגדותן. נבזותו ושפלותו של רצון מרקיעה שחקים ביחסי המין שקיים, על פי כתב האישום, עם בנותיו".

יגאל רצון: "הנשים מפוזרות - ולכן הוא אינו מסוכן"

בנו של גואל רצון, יגאל, שמלווה את אביו בכל ההליכים המשפטיים המתנהלים נגדו, ממשיך לטעון כי אביו אינו מסוכן, ויש לבחון עבורו חלופות מעצר. "הנשים מפוזרות במקלטים וחלקן אף חזרו למשפחות שלהן, איך הוא יכול להגיע אליהן?", טען רצון, והוסיף כי "רק בית המשפט יחליט האם הוא אכן ביצע את העבירות בהן הוא הואשם".

בפרקליטות דרשו להאריך את מעצרו של רצון, משום שעצם שחרורו עלול לאיים על נשותיו. "במפגש עם נשותיו הוא עלול לשבש הליכי חקירה", אמרו הבוקר גורמים בפרקליטות לחדשות 2 באינטרנט.

זאת ועוד, טענו בפרקליטות, כי שחרורו למעצר בית של רצון עלול לפגוע בשיקומן של הנשים שגרו עמו בעבר והועברו לטיפול רשויות הרווחה - חלקן עם משפחותיהן, ואחרות עדיין מתגוררות במקלטים ברחבי הארץ.

בצוות ההגנה של רצון, מטבע הדברים, התנגדו למהלך. "אין טעם להשאירו במעצר, הוא אינו מסוכן לציבור", אמרה הבוקר עורכת דינו של רצון, שלומציון גבאי-מנדלמן, לחדשות 2 באינטרנט. "אין לו רצון לשבש את החקירה. נבקש היום לערוך לגואל חוות דעת מקצועית מטעם פסיכולוג שתקבע כי לא נשקפת סכנה לציבור אם הוא ישוחרר לחלופת מעצר".

"הנאשם שלט בחייהן של הנשים"

לפני כחודשיים הוגש כתב אישום חמור נגד האיש בעל 32 הנשים. כתב האישום נגד גואל רצון כולל תשעה סעיפי אישום בגין עבירות חמורות של שלושה מקרי אונס, בהם שני מקרים של אונס קטינות, וכן החזקה בתנאי עבדות, מעשים מגונים, עבירות מין במשפחה, מעשים מגונים בבת משפחה, בעילה אסורה בהסכמה וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

"החל משנת 1991 ועד למעצרו לאחרונה", נכתב בכתב האישום, "צירף הנאשם אליו בדרכים שונות נשים רבות, כמפורט להלן, אותן קשר ורתם לחייו ולמרותו כדי שישרתו אותו ויספקו את כל צרכיו הכלכליים והמיניים".

"בתוך כך, השתלט הנאשם ושלט על חייהן של הנשים - 21 במספר - שליטה ממשית וללא מצרין", צוין בכתב האישום. "הנאשם הכתיב לנשים וכפה עליהן לאמץ את תפיסת העולם ששרתה את מטרותיו האמורות, הוא כיוון במידה רבה את דרך חשיבתן, ואף הכפיף את אורחות חייהן היומיומיות למרותו ושלט עליהן".

על פי כתב האישום רצון דרש מרוב הנשים לקעקע את גופן בדמותו או בשמו, קבע את שמות הילדים שנולדו לנשים ממנו באופן שיפארו את שמו, ודרש מהן לשנות את השמות הפרטיים כך שיצביעו על שייכותן אליו.

מעצר גואל רצון - סיקור מיוחד:

אחת מנשותיו של גואל מדברת לראשונה

חשד: רצון הביא ילדים עם בתו הקטינה

שכנתו של רצון התראיינה לתקשורת - כלי רכבה הוצת

גואל רצון חשוד בעבירות מין

"ספר החוקים" של גואל רצון ונשותיו