תיעוד: האב המכה תקף צלם בביהמ"ש

הגשת כתב האישום בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד זוג הרופאים הנאשמים בהתעללות בילדיהם לא עברה בשקט. בסוף הדיון תקף הנאשם את אחד הצלמים שתיעד אותו באולם ללא סיבה ברורה. לבסוף יצא הצלם ללא פגע. צפו בתיעוד האירוע

דרמה בבית המשפט: במהלך הגשת כתב האישום נגד זוג הרופאים מתל אביב הנאשמים בהתעללות בשני ילדיהם, התפרץ האב באלימות על צוותי צילום שהיו במקום. מול עיני המצלמות תקף הנאשם צלם שהיה במקום בלי כל הסבר.

בסוף הדיון ניתן פרק זמן לצילום הנאשמים בהתעללות חמורה בבנם בן ה-13 ובתם בת ה-10. אך האירוע לא עבר בשלום. החשוד במעשה הכה לפתע את אחד הצלמים, כשברקע אומרת אשתו, "זה לא בסדר". במהרה נרגעו הרוחות והצלם לא נפצע בתקרית.

בית משפט המחוזי בתל אביב כתב האישום נגד זוג הרופאים בגין חמישה סעיפי התעללות בשני ילדיהם ובשיבוש הליכי משפט. על פי כתב האישום החמור, במשך לא פחות משמונה שנים נהגו בני הזוג להתעלל בילדיהם הקטינים, בני 13 ו-10 כשהקורבן המרכזי היה בנם הבכור. בכתב האישום צויין כי הנאשמים נהגו לקלל את בנם, להרביץ לו בכל חלקי גופו, לעיתים גם בעזרת חגורה ולגרום לו חבלות.

הכריחו את בנם לשקר

בכתב האישום נכתב כי ההורים היו מזהירים את בנם הקטן לשקר למוריו בבית הספר לגבי מקור החבלות, ולומר כי נפצע במהלך אימונים בחוג קראטה. זאת ככל הנראה, על מנת להכשיל חקירה פלילית במידה ותיפתח בעניינם.

ע"פ כתב האישום, באחד ממקרי ההתעלוות שהתרחש בשנת 2009 זעמו ההורים על בנם לאחר שלכלך את קיר דירתם בתל אביב. לאחר שהודה הילד במעשה וביקש לנקות את מה שעשה קיללה אותו אימו והשפילה אותו באמרה, "למה אני צריכה בן כזה?" ודרשה ממנו לעוף מהבית.

אחר כך, על פי כתב האישום, הכה אביו את ראשו של הבן בדלת הבית, הרים אותו והשליך אותו לעבר הקיר והטיח אותו בדלת חדר הממ"ד של הדירה, מה שגרם לצעיר להיחבל בעינו. ע"פ האישומים לאחר המקרה דרש האב מבנו לא לספר על המקרה.

העובדת הסוציאלית חשדה בהורים

לפני שלושה ימים בית המשפט שיחרר למעצר בית בתנאים מגבילים את ההורים, בשנות ה-40 לחייהם. זוג הרופאים עובד בבתי חולים ציבוריים במרכז הארץ. הפרשה החמורה התפוצצה לאחר שצוות בית הספר הבחין במשהו חריג בהתנהגותם של הילדים, והפנה אותם לשיחה עם עובדת סוציאלית. זו חשדה מיד כי מדובר במקרה חמור של ילדים מוכים ודיווחה למשטרה ללא השתהות.

המשטרה פתחה מיד בחקירה כדי לאמת את החשדות החמורים, ועצר את ההורים החשודים. מחקירתם עלה שהמעשים הקשים שבהם נהגו לכאורה כלפי הילדים, התבצעה כעונש על התנהגות "לא טובה".

הטוען מטעם המשטרה ביקש להאריך את מעצרם של בני הזוג בשישה ימים, אולם עורך דינם כפיר ממון טען בפני השופט כי מרגע מעצרם הועברו ילדיהם של בני הזוג למשפחה אומנת במיקום לא ידוע ולכן אין צורך בהשארת ההורים במעצר, כיוון שלא נשקפת סכנה לילדים.

"מדובר ברופאים, אנשים נורמטיביים ללא עבר פלילי", ציין סניגורם של בני הזוג. "הארכת מעצרם עלולה רק להזיק לילדים. אחרי הכל - הם תמיד יישארו ההורים שלהם". בנוסף, טען עו"ד ממון כי הבן הגדול משתתף בחוג לאומנויות לחימה וכי ייתכן שחלק מהחבלות על גופו נגרמו כתוצאה מפעילותו שם.