ביהמ"ש העליון הורה לשחרר 3 מהנאשמים באונס קבוצתי

הבוקר נפתח משפטם של 14 הנערים הנאשמים באונס קבוצתי של צעירה בתל אביב, ובתזמון מפתיע החליט בית המשפט העליון לשחרר למעצר בית 3 מהם. כעת, רק 3 מהמעורבים המרכזיים בפרשה נותרו במעצר ומשפטם של הנאשמים נדחה

פרסום ראשון: בית המשפט העליון קבע היום כי יש לשחרר למעצר בית שלושה מתוך ששת החשודים שנותרו במעצר בחשד למעורבות באונס הקבוצתי בצפון תל אביב, זאת במקביל לפתיחת משפטם.

הבוקר נפתח משפטם של 14 הנאשמים, אך רובם הגישו בקשה לדחיית הדיון בבית המשפט, וזאת מפאת חומר החקירות הרב המצוי בתיק. רק אחד מתוך הנאשמים הביע רצון לפתוח בהליך המשפטי וכפר בשלושת מעשי האונס בהם הוא מואשם.

עד היום שוחררו שמונה מהצעירים המעורבים בפרשה למעצר בית, והיום קבע בית המשפט העליון לשחרר שלושה נוספים. לאחר ההחלטה יישארו רק שלושה נאשמים במעורבות במקרה מאחורי סורג ובריח. עו"ד אברהם דואני אומר שהוא שמח על החלטתו של העליון ושל השופט פוגלמן, על כך שביטל את עיכוב ההחלטה של בית המשפט. לדבריו כעת לאחר חודשיים, יוכל מרשו לצאת לביתו.

מסכת אלימות והשפלות

חשיפת הפרשה התאפשרה הודות לחקירה הנרחבת של פרשת האונס הקבוצתי מהחודש שעבר, בו נאשמים נערים באונס קטינה מתל אביב. במסגרת חקירת העדים והעדויות בפרשה, התוודעו החוקרים לשלושה חשודים חדשים, שאינם קשורים לפרשת האונס הקבוצתי, ואשר שמם נקשר, לכאורה, לאונס וביצוע מעשה סדום בקטינה אחרת, בת 17.

בנוסף לשלושת החשודים שנעצרו, נחקרו שני קטינים נוספים, אחד מהם הינו הנאשם המרכזי בפרשת האונס הקבוצתי בתל אביב. המשטרה מייחסת לו מעשי אונס וניסיונות אונס בארבע נערות שונות.

מעדויות שנחשפו בחקירת המקרה עולה, כי פרט למעשי האונס לכאורה שביצעו הצעירים בנערה, הם ערכו לה גם טקסי השפלה וביצעו בה מעשי אלימות קשים . עוד מתברר, כי קרובי משפחה של הנערה ידעו בשלב כלשהו מה עובר עליה לאחר שנחשפו ליומנה האישי.

על טקס השפלה אחד מיני רבים, כתבה הנערה ביומנה: "היינו בבית של ח' ו-א', התעצבנתי וירדתי למטה, אז הם זרקו עלי ביצים. בכיתי ברחוב, לא רציתי לחזור, אבל הם התחננו שאחזור. כשחזרתי הם חיכו לי עם בקבוקי מים, שפכו עליי ובכיתי כי הייתי רטובה והיה חורף. הם משוגעים, משעמם להם בחיים, כל הזמן מרביצים לי".

באותו יום, לאחר שהנערה חזרה לבית הידיד שלה, היא עברה טקס השפלה נוסף: אותו ידיד הצית דאודורנט על ראשה, ומספר שערותיה נשרפו. במקרה אחר, ארבעה מהנאשמים היו עם הנערה במקלט. אחד מהם כעס שהנערה לא מתייחסת אליו כראוי, והחליט להעניש אותה. "הוא הביא לי מכה בראש ובכיתי. היה קשה ומפחיד, במקום כזה חשוך", היא סיפרה.

לפני כחודשיים הוגשו נגד 14 הנערים כתבי אישום, המייחסים להם שורת עבירות ארוכה בהן אונס בנסיבות מחמירות, מעשים מגונים, ביצוע מעשי סדום ותקיפה. בשל העובדה כי מדובר בקטינים יתקיים הדיון בעניינם בדלתיים סגורות.

האונס הקבוצתי בת"א - סיקור מיוחד:

בביה"ס שבו לומדים החשודים באונס סירבו לסדנא על חינוך מיני

אחיו של אחד החשודים: היא פרובוקטיבית 

הותר לפרסום: נערים חשודים שהפכו בת 15 לשפחת מין

הנערה כתבה לחשוד המרכזי: אני אוהבת אותך

גורם במשטרה: העדויות מחרידות ומזעזעות