10 שנות מאסר לעובד משרד הביטחון שהתחזה לרב - ואנס

ניסים אהרון שהונה נשים ומשפחות וגנב מכספן הורשע בשורת עבירות מין חמורות, בהן אונס, מעשי סדום, ומעשים מגונים. אהרון התחזה לרב, סוכן מוסד וקצין בשב"כ ועד לפני כשנה וחצי עבד במשרד הביטחון. לנשים סיפר ש"זרעו קדוש"

בית המשפט בפתח תקווה התיר היום לפרסם כי ניסים אהרון שהתחזה לרב הורשע בשורה של עבירות מין ונידון לעשר שנות מאסר, במסגרת עסקת טיעון.

אהרון הציג עצמו במשך 16 שנה כקדוש וכצדיק בעל סגולות מרפא. הוא ניצל נשים ונערות וסיפר להן כי זרעו קדוש. אהרון ייאלץ בנוסף לשלם לחמש מתלוננות סכום של 100 אלף שקלים. אהרון הורשע בתשעה סעיפי אישום, בהם אונס, מעשי סדום, מעשים מגונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, איומים וזיוף.

בפסיקה כתבו השופטים: "התנהגותו נלוזה ויש אף לומר מפלצתית ודומה כי אין די מילים לתאר את כיעורם של המעשים ואת הגנאי והבוז שיש לחוש כלפי מבצעם. עבירות המין רבות וקשות. כיוצא בזה – העבירות של קבלת במרמה. מעשיו של הנאשם נמשכו לאורך שנים רבות. תאוותו המינית לא ידעה שובע".

עוד נכתב: "הנאשם לא בחל בשום אמצעי כדי לנצל את הנשים – מבוגרות וצעירות – ניצול מיני מחפיר. קיבלנו את תצהירה הקשה של אחת המתלוננות בלבד, אך גם ללא תצהיר קורבן נוסף, ברור לנו כי הנזק שנגרם לכל אחת מהמתלוננות הוא קשה ביותר".

הציג עצמו כ"רב מקובל"

לדבריו אסור היה לראות את הרב פנים מול פנים וניתן היה רק לדבר איתו בטלפון. כאשר הנשים התמימות התקשרו ל"רב" כדי לקבל עצה ועזרה ענה להם בטלפון לא אחר מאשר אהרון בעצמו, כשהוא משנה את קולו ומציג את עצמו כרב מקובל.

לאחר שיחות טלפון רבות שנוהלו עם הרב המתחזה הוא היה אומר להן כי לאהרון עצמו קיימות סגולות מיוחדות ועליהן לשלם לו ואף לבצע איתו יחסי מין, כדי לקבל מענה לבעיותיהן.

ניצב משנה אבי מנצור, ראש אגף החקירות והמודיעין של מחוז מרכז סיפר לפני מספר חודשים לחדשות 2 באינטרנט כי באחד המקרים, יצר אהרון קשר עם חיילת שביקשה להתקבל לעבודה במוסד. החשוד העניק לה מספר טלפון של "קצין במוסד" וכאשר התקשרה ענה לא אחר מאשר אהרון עצמו, כשהוא מתחזה לאדם אחר.

"נוכל חולני"

בשיחות שניהלה החיילת עם אהרון הוא העניק לה משימות שונות בכדי "לבחון את היכולות שלה". אחת המשימות שקיבלה לבצע הייתה לנהל רומן ולהיכנס למיטתו של האדם שהפנה אותה אליו - כלומר הוא עצמו.

מנצור מספר שבמהלך השנים בהן פעל החשוד הוא הצליח להקים סביבו כת מאמינם גדולה המורכבת ממשפחות שהאמינו לדבריו. המאמינים נהגו לקבל ממנו עצות ועזרה, ושילמו לחשוד סכום כסף המוערך במאות אלפי שקלים.

"הוא נוכל חולני שפשוט אמלל משפחות רבות", אמר מנצור על החשוד שנלכד. עד עכשיו התלוננו במשטרה עשרה קורבנות שאהרון הוליך שולל במשך השנים, אך על פי המשטרה קיימים עוד רבים נוספים שהלכו שולל אחריו. "אני מעריך שזהו קצה הקרחון ושיתגלו עוד קורבנות נוספים", אמר מנצור.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?