אריה אלפרון הורשע בסחיטה ובאיומים - נשלח ל-20 חודשי מאסר

העבריין הורשע בסחיטה ובאיומים לאחר שאיים על בעל עסק מרמת גן לפני כשנה. "אני רוצה להיות אזרח הגון ולעבוד, להיות בסדר", אמר אלפרון בשלב הטיעונים לעונש. "אני לא משתמש בסמים ולא סוחר סמים, לא גנב ולא שודד. אני לא פושע". את השופט זה לא הרשים

ב-20 החודשים הקרובים הוא יחייך מאחורי סורג ובריח. אלפרון (חדשות 2)

20 חודשי מאסר בפועל ושמונה חודשי מאסר על תנאי נגזרו על העבריין אריה אלפרון שהורשע בסחיטה ובאיומים על בעל מסעדה ברמת גן. על פי גזר הדין, איים אלפרון על בעל המסעדה כחלק מעסקי מחזור הבקבוקים אותם הוא מנהל. בנוסף, גזר בית המשפט על אלפרון תשלום פיצויים בסך 5,000 שקלים.

מכתב האישום עולה כי לפני שנה הגיע אלפרון למסעדה ברמת גן, הציג עצמו בפני הבעלים ודרש כי זה ימסור לו את כל הבקבוקים המיועדים למחזור. לאחר שבעל המסעדה סירב, אמר לו אלפרון כי עליו להיזהר ממנו. לאחר שבעל העסק הזעיק את המשטרה, הגיעו השוטרים למקום ועצרו את אלפרון.

"אני רוצה להיות אזרח הגון ולעבוד, להיות בסדר", אמר אלפרון בשלב הטיעונים לעונש. "אני לא משתמש בסמים ולא סוחר סמים, לא גנב ולא שודד. אני לא פושע. אבקש לא להחמיר איתי ולתת לי לחזור לחיות חיים נורמליים", הוסיף אלפרון.

העבריין המורשע אף ביקש להסב את תשומת ליבו של השופט לכך ש"ניצל", לטענתו, מהפיגוע במלון "פארק" בנתניה שאירע לפני שמונה שנים בנתניה. "אני סובל מאי שקט ויש לי מלא תסביכים מזה", אמר.

"מדובר במעשה סחיטה באיומים שמשמעותו השתלטות על שגרת העסקים של המתלוננים, כאשר הנאשם מבהיר להם כי אין בכוונתו לשמוע סירוב כלשהו, כשהוא מעביר את אותו מסר מאיים המלווה בסחיטה, בדרך של הפחדה ואיומים", כתב בגזר הדין השופט מרדכי פלד.