7 שנות מאסר לצעיר שהרג את חבריו

ביהמ"ש המחוזי בחיפה גזר בצהריים את עונשו של אלמוג בוחבוט בן ה-19 מעתלית, שהורשע בהריגה בתאונה של שניים מחבריו, סהר אסרף ויוסי בנעים. השופט ציין החלטתו, כי בוחבוט נהג ברשלנות רבה ובפראות לאורך זמן "בהתנהגות ביריונית ושלוחת רסן"

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום 7 שנות מאסר על אלמוג בוחבוט, בן ה-19 שהורשע בשתי עבירות הריגה לאחר שגרם לפני כשנתיים לתאונה קטלנית בה נהרגו שניים מחבריו. השופט משה גלעד ציין בהחלטתו, כי בוחבוט נהג ברשלנות רבה ובפראות לאורך זמן "בהתנהגות ביריונית ושלוחת רסן".

הוא הורשע בנוסף בעבירות נהיגה במהירות בלתי סבירה, נהיגה במהירות מופרזת, חובת חגירת חגורת בטיחות והגבלת מספר נוסעים לנהג חדש.

בין המשפחות יש רקע קודם של מתח ואפילו אלימות ולכן הייתה אבטחה מוגברת באולם. ההערכות היו על עונש קל יותר שיוטל על בוחבוט, אך השופט משה גלעד בחר להחמיר בעונשו של בוחבוט וגזר עליו כאמור 7 שנות מאסר.

בחודש נובמבר לפני שנתיים גרם בוחבוט לתאונה בה קיפחו את חייהם יוסי בנעים וסהר אסרף ז"ל, בני גילו של בוחבוט. השופט משה גלעד קבע היום כי הנאשם נהג במהירות מופרזת וניסה להשתחל בין שני רכבים שנסעו לפניו. לאחר שהתנגש באחד הרכבים, איבדו שני הנהגים שליטה על רכבם עד שפגעו במעקה הבטיחות.

השופט קבע כי מן הראוי להרשיע את בוחבוט בשתי עבירות של הריגה מאחר שקיפח את חייהם של שניים. עוד קבע השופט כי גרסתו של בוחבוט הייתה רצופה שקרים ומשלא ניתן להם הסבר מספק אפשר לראות בהם ראייה המחזקת את טענות התביעה. השופט הוסיף כי חומרת המעשים נובעת גם מכך שטרם התאונה, ולמרות היותו נהג חדש, צעיר וחסר ניסיון, התנהג בכביש באופן פרוע.

השופט: "רצף מעשיו מעיד על התנהגות מסוכנת ופראית"

"אף אם נתעלם מאמירותיו המפורשות של הנאשם בדבר מודעתו", כתב השופט בגזר הדין, "הרי שרצף מעשיו מעיד על התנהגות מסוכנת ופראית, ואין להניח כי מי שנוהג במהירות גבוהה, בלתי סבירה לתנאי הדרך, אינו שומר מרחק ו'נדבק' לרכבים שלפניו - אינו ער למסוכנות הטמונה בנהיגתו".

בחודש אפריל 2008 הוגש כתב האישום נגד בוחבוט בגין התאונה הקטלנית. הדיון בכתב האישום היה סוער, כאשר בני משפחת ההרוגים מתעמתים עם הוריו של בוחבוט. "תתביישי לך", הטיחה אז אמו של אתי בנעים, אמו של יוסי, באמו של בוחבוט. בעקבות העימותים בין שני הצדדים עכבו השוטרים את אביו של בנעים ואילו אביו של בוחבוט נזדקק פונה לטיפול בבית החולים לאחר שחש ברע. "אל תתנו להם רישיון בגיל 17", אמרה אז בנעים.