שוב: האברג'ילים מסרבים להגיע לדיון ללא חלב ועוגיות

מה שהחל כבדיחה הפך להיות דפוס פעולה: האחים מאיר ואיציק אברג'יל לא הגיעו גם הבוקר לדיון בבית המשפט העליון, לאחר שדרשו לצאת מבית המעצר עם חלב, עוגיות ומגבות. גם אתמול הם נעדרו מהדיון מאותה סיבה. בשב"ס החליטו לא לכפות עליהם להופיע בדיון כיוון שהוא מתקיים ביוזמתם של האחים

האחים איציק ומאיר אברג'יל מסרבים צאת מתאם ללא עוגיות וחלב: גם הבוקר יעדרו האחים מהדיון בבית המשפט העליון נגד הבקשה להסגירם לארה"ב בגין מעורבותם ברצח, בהלבנת הון ובסחר בסמים. הסיבה: בקשתם להגיע לאולם בית המשפט עם עוגיות וחלב - נדחתה.

השניים החליטו להיעדר מהדיון במחאה על כך שנאסר עליהם להוציא מתאם עוגיות, חלב וכן מגבות ובגדים. בשל כך הודיעו האחים כי אין בכוונתם להתייצב בבית המשפט. כאמור, גם אתמול הם נעדרו מהדיון מאותה סיבה.

דובר שירות בתי הסוהר ירון זמיר מסר בתגובה: "בדומה לאתמול, הבוקר בעת הגעת צוות ליווי להוצאת העצורים מאיר ויצחק אברג'יל לדיון בבית המשפט העליון, דרשו העצורים לצאת עם ציוד אסור. לאחר שבקשתם נדחתה, הודיעו האחים שאינם יוצאים לדיוון שהינו ערעור מטעמם, והרי אין לכפות עליהם את היציאה". עוד מסרו משב"ס כי מכיוון שהדיון הוא ביוזמתם של האחים, הוחלט לא לכפות עליהם.

בשבוע בעבר חשפנו במהדורה המרכזית שתי הקלטות שעליהן, בין היתר, נסמך בית המשפט המחוזי כשהחליט להסגיר את מאיר לארה"ב, אך בדיעבד התברר כי בהאזנות הסתר הוקלט אדם אחר שאינו מאיר אברג'יל.

מי תועד בשיחה?

כתב האישום נגד מאיר מתייחס לסחיטה לכאורה של האחים אסי וחי ועקנין. הם - לטענת האמריקנים - קיבלו מעבריינים ישראלים מיליוני שקלים מהגניבה של הבנק למסחר, הלבינו אותו בארצות הברית ואחר כך סירבו להעביר את הכסף חזרה לעבריינים. אסי - כך נטען בפרקליטות - בזבז את הכסף בהימורים, וכאן נכנס מאיר אברג'יל לתמונה לטענת האמריקנים.

בבקשת ההסגרה טענו בפרקליטות כי השיחה הזו בין מאיר אברג'יל לבין חי ועקנין מוכיחה כי אברגי'ל דרש לקבל כסף, ואף קיבל אותו. אברג'יל ופרקליטו עורך הדין אביגדור פלדמן, טענו מיד אחר ההחלטה להסגיר את מאיר, כי השיחה הזו והשיחה הבאה מתעדות את חי ועקנין משוחח עם דודו מאיר.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק