חשוד באונס הקבוצתי ייצא לצו ראשון

הליכי הגיוס לצה"ל נמצאים מעל ההליכים המשפטיים? חשוד במעורבות באונס הקבוצתי בת"א ייצא למיוני הצו הראשון לצה"ל, לאחר שבית המשפט שיחרר אותו למעצר בית. עורך דינו של הצעיר שמח על ההחלטה: "גיוס לצה"ל זו זכות שמרשי ישמח למלא"

הזכות לתרום למדינה מול החובה בהעמדה לדין? בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל היום את בקשתו של צעיר בן 16, אחד החשודים במעורבות בפרשת האונס הקבוצתי בצפון תל אביב, והתיר לו לגשת למיוני הצו הראשון לצה"ל באמצע ההליכים המשפטיים שמתנהלים נגדו. בעבר ביקש עורך דינו של החשוד מבית המשפט לשחררו ואז החליטו השופטים לדחות את ההחלטה עד שיתברר חלקו של החשוד בפרשה.

בינתיים שוחרר הצעיר מבית המעצר למעצר בית, ולכן אפשר לו היום בית המשפט לצאת ליום המיונים. בית המשפט חייב את הוריו לפקח על הנער גם במהלך שהייתו במיונים, ולהחזיר אותו לביתו מיד כשיסיים את הליך הצו הראשון. עו"ד אבי עמירם אמר כי הוא מברך על החלטת בית המשפט. "להתגייס זו לא חובה, אלא גם זכות שמרשי ישמח למלא".

האישום: הפכו את הנערה לשפחת מין

בתחילת החודש הוגשו כתבי אישום נגד 14 הנערים החשודים במעורבות בפרשת האונס החמורה בתל אביב שפורסמה השבוע. כל הנערים מואשמים באונס, מעשי סדום ומעשים מגונים. פרקליטיהם של החשודים ממשיכים לטעון כי בכל המקרים התקיימו יחסי המין בהסכמתה של הנערה.

בחלוף הימים נחשפו יותר ויותר פרטים על הפרשה המזעזעת, בה על פי החשד הפכה נערה אחת לשפחה של הנערים. הבוקר מפרסם העיתון "ידיעות אחרונות" כי חוקרי הפרשה נחרדו לגלות כי חברתה הטובה של הנאנסת הייתה לכאורה עדת ראייה לחלק ממקרי האונס. החברה זומנה לחקירה בימים האחרונים וניסתה להסביר לשוטרים מדוע לא נחלצה לעזרת הנאנסת. "לא יכולתי לעזור לה", טענה בחקירתה.

עו"ד אבי עמירם (חדשות 2)
על פי גורם המקורב לחקירה, החברה עצמה נפלה קורבן לבן זוגה של הנאנסת, שנחשב לחשוד המרכזי בפרשה. "היא בקושי הצליחה להציל את עצמה מידיו. היא חיה בפחד ממנו", אמר לעיתון. במשטרה סבורים כי ייתכנו מעצרים נוספים בפרשה, שהוגדרה על ידי צוות החקירה כ"פרשת האונס הקבוצתי הקשה ביותר שנחשפה בישראל".

האונס הקבוצתי בת"א - סיקור מיוחד:

בביה"ס שבו לומדים החשודים באונס סירבו לסדנא על חינוך מיני

אחיו של אחד החשודים: היא פרובוקטיבית 

הותר לפרסום: נערים חשודים שהפכו בת 15 לשפחת מין

הנערה כתבה לחשוד המרכזי: אני אוהבת אותך

גורם במשטרה: העדויות מחרידות ומזעזעות