האברג'ילים לא הגיעו לדיון ההסגרה

האחים מאיר ואיציק אברג'יל לא הגיעו הבוקר לדיון בבית המשפט העליון, לאחר שדרשו לצאת מבית המעצר עם חלב, עוגיות ומגבות. השב"ס: מכיוון שהדיון הוא ביוזמתם של האחים, הוחלט לא לכפות עליהם

האחים איציק ומאיר אברג'יל נעדרו הבוקר מהדיון בבית המשפט העליון נגד הבקשה להסגירם לארה"ב בגין מעורבותם ברצח הלבנת הון וסחר בסמים.

השניים החליטו להיעדר מהדיון במחאה על כך שנאסר עליהם להוציא מתאם עוגיות, חלב וכן מגבות ובגדים. בשל כך הודיעו האחים כי אין בכוונתם להתייצב בבית המשפט.

דובר שירות בתי הסוהר ירון זמיר מסר בתגובה: "האחים אברג'יל ביקשו לצאת לדיון כשבכליהם עוגיות, חלב, בגדים, ומגבות, ציוד על פי נהלי שב"ס שאינם רשאים להוציא ציוד זה מתאם. משהודיעו על כך אנשי יחידת נחשון - הם סירבו לצאת מתאם". עוד מסרו משב"ס כי מכיוון שהדיון הוא ביוזמתם של האחים, הוחלט לא לכפות עליהם.

בשבוע בעבר חשפנו במהדורה המרכזית שתי הקלטות שעליהן, בין היתר, נסמך בית המשפט המחוזי כשהחליט להסגיר את מאיר לארה"ב, אך בדיעבד התברר כי בהאזנות הסתר הוקלט אדם אחר שאינו מאיר אברג'יל.

מי תועד בשיחה?

כתב האישום נגד מאיר מתייחס לסחיטה לכאורה של האחים אסי וחי ועקנין. הם - לטענת האמריקנים - קיבלו מעבריינים ישראלים מיליוני שקלים מהגניבה של הבנק למסחר, הלבינו אותו בארצות הברית ואחר כך סירבו להעביר את הכסף חזרה לעבריינים. אסי - כך נטען בפרקליטות - בזבז את הכסף בהימורים, וכאן נכנס מאיר אברג'יל לתמונה לטענת האמריקנים.

בבקשת ההסגרה טענו בפרקליטות כי השיחה הזו בין מאיר אברג'יל לבין חי ועקנין מוכיחה כי אברגי'ל דרש לקבל כסף, ואף קיבל אותו. אברג'יל ופרקליטו עורך הדין אביגדור פלדמן, טענו מיד אחר ההחלטה להסגיר את מאיר, כי השיחה הזו והשיחה הבאה מתעדות את חי ועקנין משוחח עם דודו מאיר.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק