קרליק טוען: לא אשם בטבח אושרנקו

דמיאן קרליק, שנאשם ברצח האכזרי של ששת בני משפחת אושרנקו, בשוד ובהצתה כפר הבוקר בכתב האישום נגדו. לדברי פרקליטו, ההודאה נגבתה מקרליק באמצעים פסולים, תוך הפעלת לחץ פסיכולוגי. במשטרה דוחים את הטענות ומדגישים שהחקירה התבצעה באופן הגון

הדיון בעניינם של דמיאן קרליק, הנאשמם ברצח ששת בני משפחת אושרנקו, נמשך היום בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה. פרקליטו של קרליק עו"ד אורי קינן ביקש בשמו של קרליק לכפור באישומים נגד דמיאן, בטענה שמשטרה הפעילה אמצעים פסולים כדי לחלץ ממרשו את ההודאה.

עו"ד קינן טען כי מרשו כופר באישום ברצח. דמיאן אמנם מודה שעבד אצל בני משפחת אושרנקו ואף פוטר על ידם, אך חזר בו מהודאתו במשטרה. קרליק אף הודה שנכח בלווית בני המשפחה, אך הכחיש כל קשר לרצח עצמו.

במקביל לטענה זו, ביקש עורך דינו של קרליק להתיר את צו איסור הפרסום על האופן שבו קרליק נעצר. לדבריו, כמו אצל נאשמים אחרים, חשוב שבית המשפט ידון בכל שלבי המעצר כפי שהתרחשו. בין היתר טוען עו"ד קינן כי החוקרים החזיקו אותו במשך ימים כשהוא כפות באזיקים בידיו וברגליו, ובמהלך החקירות הראו לו צילומים של בתו עצורה ואזוקה. לפיכך מבקש הסנגור לפסול את הודאותיו של קרליק. במשטרה, לעומת זאת, טוענים כי חקירתו של  הייתה הגונה.

לגבי כתב האישום נגד אשתו של דמיאן, נטליה קרליק, הנאשמת בהריגה, בקשירת קשר לביצוע פשע ובהשמדת ראיות, ביקש עורך הדין מבית המשפט תקופה של שבועיים על מנת לבחון את הראיות בתיק. בתום תקופה זו תגיש ההגנה את תגובתה לכתב האישום של נטליה.

האישום: רצח שישה בני משפחה אחת

כתב האישום נגד קרליק ורעייתו הוגש בחודש נובמבר האחרון. קרליק נאשם ברצח ששת בני משפחת אושרנקו בראשון לציון , בשוד, בקשירת קשר לביצוע פשע, בהצתה ובהתפרצות. כתב האישום החמור מגולל את מעשיו המזעזעים של קרליק שדקר למוות את בני המשפחה בעשרות דקירות סכין. במקביל הוגשו כתבי אישום גם נגד יתר בני משפחת קרליק, בסעיפים של סיוע לרצח ושיבוש מהלכי חקירה.

אחד התיאורים הקשים המופרטים בכתב האישום, הוא כיצד רצח קרליק, כך נטען, את הילדים הקטנים רושל בת השלוש ודניאל בן השלושה חודשים. "קרליק  פנה למיטת נתנאל, לפת את צווארו בידיו בחוזקה, חנק אותו למוות וגרם לו לשבר בגולגולות ובזרוע השמאלית בכך שחבט בו בחוזקה או הטיחו בחוזקה בקיר או ברצפה", נטען באישום. "לאחר מכן, המשיך הנאשם ודקר את גופת נתנאל 8 דקירות עמוקות בבית החזה ובגב".

"קרליק פנה לחדרה של רושל, שם דקר אותה 9 דקירות עמוקות בגבה, 3 מהן פילחו את גופה לעבר בית החזה ויצאו מן הצד השני. הדקירות גרמו למותה המיידי של רושל".

כרונולוגיה של מסע טבח אכזרי

על פי כתב האישום, ב-17 באוקטובר, סמוך לשעה 01:53, התקשר דמיאן קרליק לאשתו נטליה. במקביל הוא יצא רכוב על אופניים לדירת משפחת אושרנקו, כשהוא נושא עמו תיק גב. קרליק נכנס לדירה כשפניו רעולות בגרב שאותה נטל ממגירתה של אשתו.

הסבתא לודמילה אושרנקו, ששהתה עם שני הנכדים בדירה לא נענתה לבקשתו של קרליק לשמור על שקט והיא ניסתה להדוף את קרליק ממנה תוך שהיא זועקת לעזרה. בתגובה, קרליק דקר אותה עמוקות בבטנה.

כעבור שעתיים, כך על פי כתב האישום, בהתאם לסיכום המוקדם ביניהם ולאחר שסיימה את המשמרת ושבה לביתה, התקשרה נטליה קרליק מהסלולרי אל דמיאן והודיעה לו כי הסבא אדוארד, טטיאנה ודמיטרי עדיין במועדון וכי הם ייצאו בקרוב לדירה.

לאחר השיחה הטלפונית, בסמוך לשעה 04:46, לקח קרליק את מכשיר הטלפון הנייד של לודמילה, שהיה מונח על השולחן בסלון, ושלח ממנו הודעת SMS ברוסית לטטיאנה בנוסח הבא: "טניה תבואי יותר מוקדם אצל ראשלקי לפי דעתי חום, לא מתקשרת כדי לא להעיר". לטענת הפרקליטות, הנאשם עשה כן על למנוע הגעתם של השלושה יחד.

"טטיאנה התכופפה, והנאשם דקר אותה יותר מ-30 פעמים"

"הנאשם נשאר בדירה וצפה בכניסה לבניין מבעד חלון חדר השינה של דמיטרי וטטיאנה, כשהבחין בסב אדוארד נכנס לבניין, ארב לו הנאשם באותו חדר שינה", נכתב באישום. הפרקליטות טוענת כי אדוארד ניסה להתנגד ואז דקר אותו הנאשם בסכין 18 פעמים, מתוכן 13 בצוואר ובחזה כאשר אחת הדקירות חדרה לצווארו של אדוארד בחלקו הקדמי ויצאה מצידו הימני. הדקירות גרמו למותו של אדוארד במקום.

כעבור 20 דקות, לפי כתב האישום, הבחין קרליק באם טטיאנה בהיכנסה לבניין וארב לה בחדר השינה של לודמילה ואדוארד, עד אשר נכנסה לדירה ונעלה אותה. "משנכנסה טטיאנה לחדר השינה שלה ושל דמיטרי, שבו שכב גם נתנאל במיטתו, הגיח מאחוריה הנאשם, סתם את פיה בידיו והושיבה בכוח על המיטה, הכל כשהוא אוחז בסכין ומאיים עליה", מתואר בכתב האישום.

"בשלב זה ובעת שהתכופף להרים אזיקון שנפל לרצפה, ניסתה טטיאנה להשתחרר מאחיזתו של קרליק, אז דקר אותה הנאשם למעלה מ- 30 דקירות עמוקות בראשה, צווארה, גבה וגפיה העליונים - דקירות אשר הובילו למותה המיידי", נטען בכתב האישום.

הילדים החלו לבכות - ונרצחו באכזריות

לאחר רצח אמם החלו רושל ובת ה-3 ונתנאל בן השלושה חודשים לבכות, כך מתואר בכתב האישום. קרליק פנה למיטת נתנאל, לפת את צווארו בידיו בחוזקה, חנק אותו למוות וגרם לו לשבר בגולגולות ובזרוע השמאלית בכך שחבט בו בחוזקה או הטיחו בחוזקה בקיר או ברצפה. לאחר מכן, המשיך הנאשם ודקר את גופת נתנאל 8 דקירות עמוקות בבית החזה ובגב.

בהמשך מתואר כיצד פנה קרליק לחדרה של רושל, שם דקר אותה 9 דקירות עמוקות בגבה, 3 מהן פילחו את גופה לעבר בית החזה ויצאו מן הצד השני. הדקירות גרמו למותה המיידי של רושל.

בסמוך לשעה 06:00, כך בכתב האישום, הבחין קרליק מחלון הדירה בדמיטרי הקרב אל הבניין, כשהוא נושא עמו תיק. מייד עם כניסתו של דמיטרי לדירה, התנפל עליו הנאשם והחל לדקור אותו בכל חלקי גופו, תוך שהוא צועק "אתה אשם בכל".

מכתב האישום עולה כי דמיטרי התגונן והניף קסדה שאחז לעבר הנאשם, אז הפילו קרליק ארצה והמשיך לדקור אותו בכל חלקי גופו. "הנאשם דקר את דמיטרי לפחות 38 דקירות עמוקות שהביאו למותו במקום, מתוכן 17 בצוואר, 7 בגב, 13 בכתפיים ואחת במפשעה". במהלך מאבקו בדימיטרי נגרם לנאשם חתך מדמם בידו.

לאחר שרצח את ששת בני המשפחה, פנה הנאשם למטבח, נטל מגבת וכרכה סביב החתך שבידו, נטען בכתב האישום. משם פנה הנאשם לחדרם של לודמילה ואדוארד והחליף את בגדיו ונעליו בבגדים ונעליים השייכים לאדוארד.

שפך בנזין והצית את הדירה

קרליק, כך מתואר באישום, הניח את בגדיו ונעליו שלו על מיטתה של לודמילה, בסמוך לגופתה, שפך על המיטה בנזין מתוך המיכל שהביא עמו והצית את המיטה. משם פנה הנאשם לחדרם של דמיטרי וטטיאנה ושפך בנזין על המיטה.

קרליק נמלט מהדירה ונעל אותה, לאחר שנטל עמו כספים בסכום כולל של כמה אלפי שקלים וכמה מאות דולרים אמריקאיים, וכן את צרורות המפתחות של אדוארד ושל דמיטרי. קרליק רכב על אופניו למועדון הפרימייר, שם ניסה לפתוח את המועדון באמצעות מפתח מצרורות המפתחות של דמיטרי ושל אדוארד, אך לא הצליח. הנאשם שב לרכוב על האופניים, עד שכעבור זמן נטש אותם.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

בלעדי: בתו של הרוצח מדברת לראשונה

 

הבת לשוטרים: אבי רוצח סדרתי

 

תיעוד: השניות שאחרי טבח המשפחה

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח

 

כך פוענח הטבח במשפחת אושרנקו

 

פרופיל של רוצח: מי אתה דמיאל קרליק?

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח