נקמת הגרוש: דיווח לאירנים שגרושתו סוכנת מוסד - כנקמה

תושב פתח תקווה בשנות ה-60 לחייו נאשם שניסה לנקום בגרושתו בעזרת לא פחות מאשר השלטון האירני. על פי כתב האישום, הוא אסף את הפרטים האישיים של גרושתו ושל בני משפחתה ושלח אותם בפקס לשגרירות האירנית, בטענה ששימשו סוכני מוסד נגד משטרו של אחמדינג'אד

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד, ארכיון (חדשות 2)

כששומעים על המזימה של תושב פתח תקווה שביקש לכאורה לנקום באשתו לשעבר, זה נשמע תחילה כמו מתיחה של אחד באפריל, אך המעשים שבהם הוא נאשם היו יכולים להסתיים בצורה טרגית - ולעורר תקרית דיפלומטית.

הכל החל ברצונו של גבר בשנות ה-60 לחייו להתנקם באשתו לשעבר, 15 שנים אחרי שהתגרשו. על פי כתב האישום שהותר אתמול לפרסום, הגרוש נאשם בניסיון "להלשין" על האישה ועל בני משפחתה המתגורים בטורקיה לאירנים, ושלח לשגרירות אירן מסמכים עם פרטיהם האישיים בטענה שהם סוכני מוסד.

לפי כתב האישום, הגבר שלח את המסמך לפני כחודש וחצי מהפקס שבביתו ישירות לקונסוליה האירנית באיסטנבול. כעבור כמה ימים שוב תקף את הגבר יצר הנקמה, והוא התיישב מול המחשב וכתב מסמך נוסף נגד הקרובים של גרושתו. הפעם, העביר את המסמך עם נוסח ותוכן זהים ושלח אותם לשגרירות אירן באנקרה. לאחר ששליחת הפרס נכשלה הוא שלח אותו שוב לקונסוליה.

הסיפור, שנחשף הבוקר ב"ידיעות אחרונות", הותר כאמור לפרסום רק אתמול בעקבות פניית כתבי העיתון. לאחר כשבועיים, נעתרה הפרקליטות להסרת איסור הפרסום, ללא שמות המעורבים בה. בהמשך תכריע שופטת בית המשפט המחוזי במרכז אם להאשים את הגרוש במסירת מידע לאויב ובניסיון מסירת מידע לאויב.  

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק