דקר למוות בגלל מקום חניה - והורשע בהריגה

שנתיים לאחר שדקר למוות את יוסף בבלי במהלך ויכוח על מקום חניה בחולון, הרשיע בית המשפט המחוזי בת"א את דוד כבאז בהריגה – אך לא ברצח. "על אף שהוא סובל מסכיזופרניה, נראה כי בשעת המעשה הוא היה בשליטה מלאה. הוא הוציא את הסכין מביתו, ולאחר הדקירה אף סובב אותה", נאמר על ידי השופט שהם בדעת מיעוט

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע הבוקר בהריגה את דוד כבאז שדקר למוות לפני כשנתיים את יוסף בבלי בגלל ויכוח על מקום חניה בחולון. ברוב של שני שופטים מול אחד, הוחלט כי כבאז יורשע בהריגה ולא ברצח.

לאחר מתן פסק הדין, אמרה אתי, אחותו של כבאז כי מדובר כאן בהגנה עצמית. "אני משתתפת בצער המשפחה, אבל אתם חייבים להבין שהוא בסך הכל הגן על עצמו לאחר ששני אנשים התפרצו לביתו ותקפו אותו".

בית המשפט דחה את טענת סניגוריו של כבאז, עו"ד אורון שוורץ ועו"ד יוגב נרקיס, כי יש להקל עליו משום שהוא סובל מהפרעה נפשית. "על אף שכבאז סובל מסכיזופרניה, נראה כי בשעת המעשה הוא היה בשליטה מלאה. הוא הוציא את הסכין מביתו, ולאחר הדקירה אף סובב את הסכין", כתב השופט אורי שהם בהחלטתו.

בנוסף, עורכי דינו של כבאז הביעו שביעות רצון מהחלטת הרכב השופטים להרשיע את מרשם בהריגה ולא ברצח. גם בשל נסיבות הרצח וגם בשל מצבו הנפשי הקשה.

נשלח לבדיקה פסיכיאטרית

שני שופטים סברו כי לא הוכחה מעבר לכל ספק כוונתו לרצוח את בבלי, ועל כן ההרשעה בסופו של דבר ניתנה בסעיף הריגה בלבד. סניגוריו טענו לאחר מעצרו כי הוא סכיזופרן, ובית המשפט הורה לשלוח אותו להסתכלות פסיכיאטרית - שאישרה כי הוא כשיר לעמוד לדין.

במהלך הדיונים תקף כבאז את העיתונאים שהגיעו לסקר את הפרשה: "רוצים לראות רצח? זו הייתה הגנה עצמית. הוא חסם לי את החניה, מה רציתם שאעשה?", תהה. מאוחר יותר שיחזר את המעשה.