אב הורשע שביצע עבירות מין בנותיו החורגות כשהיו קטינות

בן 46 מחדרה הורשע כי במשך שנים ביצע עבירות מין שונות בשלושת בנותיו החורגות. המתלוננות, שהיו קטינות באותה תקופה, נפלו קורבן לניסיון אונס ומעשים מגונים. שופטי בית המשפט קבעו כי בשל סמכותו כאב נשללה מהן הזכות להתנגד

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע גבר בן 46, בביצוע עבירות מין רבות בשלושת בנותיו החורגות. על פי כתב האישום נגדו, ביצע הנאשם את העבירות בתקופה בה התגורר יחד עם אימן של הבנות, שהיו אז קטינות בגילאי 11 עד 16 וניצל את סמכותו כאביהן החורג כדי לתקוף אותן.

הרכב של שלושה שופטים קבע כי הנאשם פעל באופן סדרתי, וביצע עבירות מין בבנותיו החורגות במספר רב של הזדמנויות ובמקומות שונים, במשך שלוש שנים בהן היה נשוי לאימן והתגורר איתן בחדרה. הוא הורשע בעבירות של ניסיון אינוס קטינה בת משפחה על ידי אחראי, ניסיון למעשי סדום בקטינה בת משפחה, מעשים מגונים בנסיבות של אינוס בקטינה, מעשים מגונים בפני קטינה והטרדה מינית.

הפרשה שהתרחשה במשך שמן רב נחשפה רק בשנת 2008, לאחר שאחת הבנות סיפרה על מקרי התקיפה שעברה לחברה של אימה. תחילה האם סירבה להאמין לחשדות הקשים שעלו, אך לאחר שנבדקה ונחקרה על ידי חוקרת ילדים החלו שאר הבנות והאם לשתף פעולה בחקירה נגד האב החורג.

בכתב האישום מפורט כיצד בעל הנאשם את אחת הבנות, שהייתה אז מתחת לגיל 14, וביצע בה ובאחיותיה מעשים מגונים לשם גירויו. לאורך כל המשפט הכחיש הנאשם את האשמות נגדו, וטען כי מדובר בעלילה שרקמה אימן של הבנות כחלק מסכסוך אישי בניהם סביב תהליך הגירושין.

אחד מהשופטים ציין בפסק הדין כי ניתן לראות מעשיו החמורים של הנאשם הפכו לנוהג. העובדה שהיה אביהן החורג ופער בגילאים הגדול בינו לבין המתלוננות רק העצימו את הסמכות שהיתה לו עליהן ויצרה מערכת של תלות בה נשללה יכולתן להתנגד למעשיו.