עשה "תנועה לא נכונה" – ונדקר בין העיניים

לקוח במסעדת "מוזס" בת"א ניסה בשבוע שעבר להרגיע את הרוחות בעקבות ויכוח שטותי שפרץבמקום. בתגובה - נטל אחד המעורבים בקטטה סכין חדה ונעץ אותה בין עיניו. רק במזל זה לא הסתיים במוות. כך זה נראה במצלמות האבטחה

שבוע אחד בסוף חודש מרס. שני אירועים חמורים מתועדים במצלמות האבטחה - ומביאים לכך שהעבריינים האלימים עומדים עכשיו לדין.

לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה הוגשו בשבוע האחרון כתבי אישום נגד ולארי ודניס, מאבטחים במועדון אמת-בראון בעיר, אשר גרמו, לכאורה, חבלה חמורה לרותם רצאבי, אחד המבלים במקום. על פי כתב האישום, ניגש דניס לרצאבי, העיר לו על התנהגותו וטען כי הוא מציק לשאר האנשים במועדון. רבע שעה לאחר מכן, כאשר עזב רצאבי את מקום הבילוי, סגרו איתו שני המאבטחים חשבון.

המצלמות תיעדו את דניס מכה באגרוף בראשו של רצאבי. גם ולארי לא עמד בצד - והכה את המתלונן בפניו. רצאבי נפל ארצה, פונה לבית החולים בילינסון עם שני שברים בלסתו. פרקליטיהם של השניים טוענים כי הקורבן הוא שעורר פרובוקציה וגרם לתקרית. "צריך לעשות הפרדה בין מי שהכה לבין מי שהפריד", סבור עו"ד יהודה פריד, פרקליטו של אחד המאבטחים.

סכין בין העיניים

האירוע השני התרחש במסעדת ההמבורגרים מוזס שבת"א - ויכול היה להסתיים באופן חמור הרבה יותר. ישי בוסני סעד עם חברים במקום, כאשר סמוך אליו ישב שי אליעזר. אליעזר נשען על אחד השולחנות ולקוח אחר ביקש ממנו להזיז את ידו. כאשר התלהט הוויכוח השטותי, ניסה בוסני להרגיע את הרוחות - אך ללא הואיל.

אליעזר החל לקלל ולאיים. "אם אני ארצה אני אדקור כאן מישהו", צעק לעבר הנוכחים. שניות לאחר מכן הוא נטל סכין חדה ונעץ אותה בלי לחשוב פעמיים במצחו של בוסני - ישר בין שתי עיניו. בוסני פונה לבית החולים עם חתך בעומק של יותר משלושה סנטימטרים. לפרקליטו של אליעזר יש הסבר למה שקה. "הוא חשב שבאים לתקוף אותו, ומאחר ופחד, הוא הסתובב ודקר את המתלונן", טוען עו"ד ירון פורר.