עו"ד קורב ישוב למשפט נגד אולמרט

לאחר חג הפסח יוכל סגן פרקליט מחוז ירושלים עו"ד אורי קורב לשוב לצוות התביעה נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. פרקליט המדינה משה לדור קיבל את ההחלטה לאחר שהתייעץ עם פרקליט המחוז ועם עו"ד קורב עצמו

סגן פרקליט מחוז ירושלים עו"ד אורי קורב ישוב להופיע בבית המשפט לאחר חופשת חג הפסח במסגרת צוות התביעה במשפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט - כך החליט היום פרקליט המדינה משה לדור, לאחר פגישה שערך עם פרקליט מחוז ירושלים ועו"ד קורב עצמו.

בהודעה שפורסמה על ידי משרד המשפטים, צוין כי עו"ד קורב הביע צער על הדברים שהשמיע במהלך קיום סדנה באחת המכללות ואף חזר על הסברים שנתן בנושא, קודם להשעייתו.

לפני חודש ימים חזר עו"ד קורב לעבודה בפרקליטות בתיאום עם נציבות שירות המדינה, הגורם שמנהל את ההליך המשמעתי נגדו. בהודעת משרד המשפטים נכתב כי עובדה זו הייתה אחד הנימוקים שתמכו בהחלטה לאפשר לו לחזור להופיע בבית המשפט.

הפה הגדול של הפרקליט

את הפרשה חשף העיתון "ידיעות אחרונות", כשפרסם את התבטאותו של עו"ד קורב. "חלק גדול מהשופטים הם חמורים גדולים", אמר קורב בהרצאה שהעביר בכמללת "שערי משפט" שם הוא מלמד - והושעה מייד.

קורב אמר בהרצאות שהוקלטו דברים חמורים על מערכת המשפט ועל שופטים. "בהכירי את המקצוע שלנו אני אומר לכם, לפעמים השופט מחליט. למה? כובע. או כי הוא חמור. או כי חושב שהוא יודע הכל. או כי לבו נטה. כבר בשלב הזה, לפעמים נגמר הסיפור. כלומר, בטיעון הראשון שלכם באולם. הוא לא שמע את הצד השני, הוא לא פנוי עכשיו לשמוע יותר בגלל שהוא התחיל לשחק טטריס על המחשב שלו, שגם זה קורה, או מסיבה אחרת. או שהוא נורא השתכנע".

"בהבדל מכם, שלכם יש שכל ישר", החמיא קורב לסטודנטים, "באולם לפעמים נפרדים ממנו דווקא שלושת האנשים שאמורים להשתמש בו הכי הרבה. יושבים שלושה שופטים, שומעים עד בחקירה ראשית. הוא שותק בחקירה נגדית, והם לא הבינו שזה תרגיל כדי למחוק את העדות שלו. ברגע שהוא שופט הוא כבר לא בן אדם. שופטים הם משהו מדרגה בין - תלוי את מי שואלים - בין אנשים למלאכים. חלקם, אם אני הייתי צריך לתת להם, הייתי נותן להם דרגה של חמור".

עו"ד קורב דיבר גם על נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש. "יש ביקורת שלי על מערכת המשפט ועל הליברליות שלו. על הטמטום שלה ועל החלטות כמו של ביניש שמזכות רוצח... באיזה תירוץ דחוק... הלכה מופרכת שתסכן לכם ולכולנו את הילדים ולא תאפשר להכניס עבריינם לכלא".

אני מתנצל

לאחר פרסום דבריו של עו"ד קורב הוא פנה בכתב לכל עובדי הפרקליטות וביקש להתנצל בפניהם: "אני מבקש להתנצל בפני כל אחד ואחת מכם על הנזק שנגרם לתדמית הפרקליטות, ולהדגיש כי מעולם לא הייתה לי כוונה לפגוע במערכת המשפט כולה, ובפרקליטות בפרט", כתב.

עו"ד דבורה חן, לשעבר בכירה בפרקליטות המדינה אמרה עם פרסום מכתב ההתנצלות: "אני חושבת שהיועץ המשפטי לממשלה עשה טוב שזימן אותו לשמוע את דבריו. אם אין לו הסברים משכנעים יש לנקוט כאן הליכים משמעתיים". חבריו של קורב שיגרו מכתב לפרק המדינה משה לדור כדי שזה ימנע מפיטוריו של חבר ופרקליט מן המעלה הראשונה.