מצלמות האבטחה חשפו: הכה והרג ללא סיבה

בתום עבודת נמלים הצליחה משטרת מחוז תל אביב להתחקות אחר פעולותיו של שוהה בלתי חוקי מסודן, שתועד במצלמות אבטחה הורג את אסתר גלילי בת ה-68. באותו הלילה הוא תקף שתי נשים נוספות – ללא כל סיבה. כפי שניתן לראות בסרטון - התמונות קשות לצפייה

זה היה לילה של שיכרות, הרבה אלכוהול ואלימות: יעקוב אלפדל בן 29 הסתנן לישראל מסודן במסע ארוך דרך לוב ומצרים, עד שנעצר וישב במעצר במשך חמישה חודשים. מאז בשנה האחרונה הוא חי בדרום תל אביב ללא עבודה קבועה כשהוא נודד מחבר לחבר ועובד בעבודות מזדמנות.

לפני חודש הוא שתה לדבריו אלכוהול בפעם הראשונה בחייו. כמה בקבוקי בירה שהביאו לתוצאות הקטלניות שתועדו במצלמות האבטחה. בשלוש לפנות בוקר באזור התחנה המרכזית הישנה, תקף אישה שזהותה לא ידועה. הוא התנפל עליה וחבט בה בפלג גופה העליון ובראשה.

התקיפה הפסיקה רק כשהגיע אדם אחר לעזרתה של המותקפת. 45 דקות אחר כך תקף יעקוב אישה נוספת שגם זהותה אינה ידועה. הוא ניגש אליה וניסה לשדוד את תיקה. אחרי שחבט בה, היא הפילה את התיק ונמלטה מהמקום.

הקטטה האלימה הובילה למותה של קשישה בת 68

אך בכך לא תמה התקיפה: בסביבות השעה חמש לפנות בוקר, תיעדה מצלמת האבטחה הדקה אחרי דקה את צעדיו של יעקוב שהפכו אחר כך לראיה במשפט שמתנהל נגדו. אסתר גלילי שיצאה לקניות נתקלה ביעקוב ברחוב. מסיבה שעדיין אינה ברורה החלה קטטה בין הצעיר הסודני לקשישה בת ה-68, שבסופה נקבע מותה של גלילי בבית החולים.

יעקוב יעקוב נחקר בחשד לרצח, אך כתב האישום שהוגש נגדו בשבוע שעבר ייחס לו בסופו של דבר עבירות של הריגה, ניסיון שוד, ותקיפה הגורמת חבלה של ממש. לאחר התקיפה הוא נראה יעקובי כשהוא מנסה להרים את גלילי. הפרקליטות טענה שניסה להעלים את גופתה. סניגוריו לעומת זאת טענו שהוא ניסה להחיות את גלילי.