תובע את צה"ל: נכות בגלל חג הפסח

חייל ששירת ברבנות הצבאית דורש שיכירו בו כנכה צה"ל, לאחר שחלה לטענתו בגלל ההכנות לחג הפסח בבסיס. על החייל הוטלה המשימה להכשיר את המטבחים בבסיסו לחג ולעמוד בראש סדר הפסח. לאחר לחץ שחש במהלך ההכנות הוא אושפז ואובחן כחולה סוכרת

דורש שיכירו בו כנכה. ארכיון (חדשות 2)

מתברר שלא כולם מצפים לחג: חייל ברבנות הצבאית תובע את צה"ל בעקבות נכות שנגרמה לו בעת ההכנות לסדר הפסח בבסיס. לטענת החייל, הוא לא עמד בלחץ וחלה, לאחר שהופקד עליו לנהל בבסיסו את הכשרת המטבחים לקראת החג ולעמוד בראש ארוחת הסדר.

עיתון מעריב מביא הבוקר את סיפורו הלא שגרתי של ג', שהתגייס לשורות צה"ל בשנת 2005. החייל, שהיה לטענתו בריא לחלוטין בזמן הגיוס, התבקש להיות אחראי על הכשרת המטבחים בבסיס צריפין.

לדבריו, המשימה גרמה לו ללחץ בלתי ישוער, מכיוון שחשש שלא יספיק לבצע את המשימה את תומה בפרק הזמן שניתן לו. בנוסף טוען החייל כי פחד לנהל את הסדר בבסיס והסביר זאת בפחד קהל. ג' נאלץ להתמודד עם כל התחושות האלו לבדו כי פחד לסרב פקודה בעקבות עונש קודם על תנאי שנשא.

את העונש הקודם קיבל ג' לאחר שסירב לשמש כחזן ביום הכיפורים, שוב בגלל אותו פחד קהל לטענתו. ג' מספר כי מייד לאחר ליל הסדר המדובר הוא חש ברע, אושפז בבית החולים בלינסון ואובחן כחולה סוכרת. כעת הוא מבקש שיכירו בו בנכה צה"ל.