2 חשודים באונס הקבוצתי בת"א שוחררו למעצר בית

מתוך 14 החשודים נותרו כעת עשרה במעצר, שחשים כי נעשה להם עוול וכי אי-שחרורם לא הוגן. הם טוענים כי לא מספרים להם הכול ולא חושפים בפניהם את כל חומר הראיות. אחד מהם טוען באמצעות קרובי משפחתו, כי הנערה מתנכלת לו כיוון שקילל אותה בעבר, לאחר שהיא קיללה אותו

שני חשודים נוספים בפרשת האונס הקבוצתי בתל אביב שזעזע את המדינה שוחררו למעצר בית, לאחר שהשופטת חיותה כוחן קבעה כי יש עבורם חלופת מעצר. מוקדם יותר השבוע שוחררו שניים אחרים בתנאים מגבילים.

מתוך 14 החשודים נותרו כעת עשרה במעצר, שחשים כי נעשה להם עוול וכי אי-שחרורם לא הוגן. הם טוענים כי לא מספרים להם הכול ולא חושפים בפניהם את כל חומר הראיות. אחד מהם טוען באמצעות קרובי משפחתו, כי הנערה מתנכלת לו כיוון שקילל אותה בעבר, לאחר שהיא קיללה אותו.

בתחילת החודש בבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשו כתבי אישום נגד 13 הנערים החשודים במעורבות בפרשת האונס החמורה בתל אביב שפורסמה השבוע. כל הנערים מואשמים באונס, מעשי סדום ומעשים מגונים. פרקליטיהם של החשודים ממשיכים לטעון כי בכל המקרים התקיימו יחסי המין בהסכמתה של הנערה.

בחלוף הימים נחשפים יותר ויותר פרטים על הפרשה המזעזעת, בה על פי החשד הפכה נערה אחת לשפחה של הנערים. הבוקר מפרסם העיתון "ידיעות אחרונות" כי חוקרי הפרשה נחרדו לגלות כי חברתה הטובה של הנאנסת הייתה לכאורה עדת ראייה לחלק ממקרי האונס. החברה זומנה לחקירה בימים האחרונים וניסתה להסביר לשוטרים מדוע לא נחלצה לעזרת הנאנסת. "לא יכולתי לעזור לה", טענה בחקירתה. 

על פי גורם המקורב לחקירה, החברה עצמה נפלה קורבן לבן זוגה של הנאנסת, שנחשב לחשוד המרכזי בפרשה. "היא בקושי הצליחה להציל את עצמה מידיו. היא חיה בפחד ממנו", אמר לעיתון. במשטרה סבורים כי ייתכנו מעצרים נוספים בפרשה, שהוגדרה על ידי צוות החקירה כ"פרשת האונס הקבוצתי הקשה ביותר שנחשפה בישראל".

אחד החשודים הותקף בבית המעצר

הנערים החשודים מתחילים להבין אילו חיים צפויים להם מאחורי הסורגים, אם יורשעו. אמש הותקף החשוד המרכזי בפרשה בבית המעצר, לאחר שהעצורים עמו נדהמו לגלות את מעשי הזוועה המיוחסים למי שחולק עמם את התא. "הם הכו אותו, ירקו עליו וגידפו אותו", סיפר אמש לחדשות 2 פרקליטו של הנער החשוד, עו"ד פאדי חמדאן.

"מדובר בחמישה עד שישה צעירים שאינם קשורים לפרשה. מרגע שמרשי נעצר בחשד למעשי אונס הם פתחו במסכת השפלות שחזרה על עצמה מספר פעמים", סיפר חמדאן.

פרקליטו של החשוד מספר שכשביקר אותו אתמול, הבחין שהנער נמצא במצב קשה מאוד. "הוא נראה רע מאוד, מעולם לא ראיתי אותו כך מאז תחילת הפרשה", סיפר. "הם התנכלו לו והשפילו אותו ללא רחמים". בעקבות המקרה פנה עו"ד חמדאן לשירות בתי הסוהר והתלונן על המקרה, אולם בשירות בתי הסוהר לא הבחינו בסימנים חריגים על הנער החשוד.

הצעיר הועבר לתא באגף אחר עם פיקוח צמוד מלא של סוהרים ומצלמות, שעוקבות אחר המתרחש בתא במשך כל שעות היממה. משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה כי "הצוות הרפואי בדק את העציר, וכי לא עלו מהבדיקה עדויות לפגיעה פיזית כלשהי בעציר".

האונס הקבוצתי בת"א - סיקור מיוחד:

בביה"ס שבו לומדים החשודים באונס סירבו לסדנא על חינוך מיני

אחיו של אחד החשודים: היא פרובוקטיבית 

הותר לפרסום: נערים חשודים שהפכו בת 15 לשפחת מין

הנערה כתבה לחשוד המרכזי: אני אוהבת אותך

גורם במשטרה: העדויות מחרידות ומזעזעות