צפו: שוטרים מכים חשוד לעיני המצלמות

תיעוד שמתפרסם לראשונה בחדשות 2 באינטרנט חושף מקרה אלימות חמור, בו נראים שוטרים תוקפים חשוד בירושלים. המשטרה שטענה מצידה כי החשוד הכה את השוטרים ננזפה על ידי שופט בית המשפט השלום: "אין כל הגיון או אמת בטענת השוטרים"

בהחלטה יוצאת דופן זיכה בשבוע שעבר בית משפט השלום בירושלים, גבר שהואשם בהכאת שוטר, והטיל את האחריות דווקא על השוטרים. על פי השופט דב פולור, השוטרים השתמשו בכוח לא סביר בזמן שעיכבו את הנאשם, רק מכיוון שהשמיע מוזיקה חזקה ברכבו.

תיעוד חדש חושף את האמת מאחורי ההתרחשות של אותו הערב. בקטע וידאו שצולם ממצלמות אבטחה נראים השוטרים מכים את הנאשם.

הנאשם בתיק, נקלע לאירוע הנידון לפני כשלוש שנים סמוך לשער החדש בירושלים. מן הרכב שבו ישב הנאשם יחד עם חברו נשמעה מוזיקה בקולי קולות, ושוטרים שהגיעו למקום חשדו בשניים כי הם עוסקים בפעילות פלילית הקשורה בסמים וביקשו לעכבם במקום.

בעדויות השוטרים מהאירוע צוין כי, "החשוד סרב להתלוות לאחר שהניח השוטר את ידו בעדינות על כתפו של החשוד", לאחר מכן טען השוטר כי החשוד נהג נגדו באלימות: "החשוד ביד שמאל שלו נתן לי מכה ביד ימין..בצד השני כשהייתי קרוב אליו, נגח בי".

"אין הגיון בטענת השוטרים"

אך לאחר ששמע השופט פולוק את כלל העדויות במשפט החליט דווקא לזכות את הנאשם: "אין להבין את הנסיבות בהן מגיע נאשם שנסע ברכב בו התקבלה תלונה על השמעת מוזיקה בעוצמה לא סבירה, למצב של עיכוב, מעצר, שימוש בכוח ועריכת חיפוש על גופו". 

בהמשך אף נוזף השופט פולוק במשטרה על התנהלותה בפרשה: "אין כל הגיון או אמת בטענת השוטרים לקיומו של חשד כלשהו שהנהג והנאשם היו במקום לצורך עבירת סמים או עבירת רכוש".

הזיכוי לא מפתיע את עו"ד נוחי פוליטיס, סגנית ממלאת מקום הסנגור המחוזי בירושלים. "בחלק גדול מהתיקים שבהם לקוחותינו נאשמים בתקיפת שוטרים גרסת הנאשמים היא שהשוטרים הם אלה שתקפו אותם", מסבירה עו"ד פוליטיס. עוד מציינת היא מציינת, כי במהלך התיק בו לקח חלק הסנגור אחמד אוועדה, ישנה תחושה נפגעת איכות המשפט: "מדובר בתופעות חמורות ביותר שפוגעות באמון הציבור ברשויות האכיפה והתביעה".