תוקפו של פליקס חלפון נשלח ל-3 שנים בכלא

רמי עובדיה, שהורשע בתקיפת כדורגלן העבר, נידון היום ל-3 שנים וחודשיים מאחורי סורג ובריח, וחויב לשלם 15 אלף שקלים פיצויים. "מדובר בהתנהגות אלימה ובריונית", כתבה השופטת. "הדבר מחייב תגובה למען יראו וייראו"

בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגזר הבוקר דינו של רמי עובדיה, שהורשע בתקיפת כדורגלן העבר פליקס חלפון בתל אביב, בחודש אוגוסט בשנה שעברה. עובדיה הורשע על פי הודעתו בהסדר טיעון בעבירות של חבלה בכוונה מחמירה, נשיאה והובלת נשק והדחה בחקירה.

בבית המשפט נגזר הבוקר דינו לשלוש שנים וחודשיים מאסר בפועל ושנה וחצי מאסר על תנאי. עובדיה חוייב כמו כן לשלם לחלפון פיצויים בסך 15 אלף שקלים. גזר דינו של הנאשם השני בתקיפת חלפון, בן הרוש, צפוי להינתן בחודש אפריל.

"התנהגות אלימה ובריונית"

"אין ספק כי מדובר בהתנהגות אלימה ובריונית, שיש בה כדי לסכן את הציבור - ולכן חובה לעקרה מהשורש", כתבה השופטת מרים סוקולוב בגזר הדין. "הדבר מחייב תגובה עונשית הולמת למען יראו וייראו".

פרקליטו של עובדיה, עו"ד שחר מנדלמן, הדגיש גם היום כי עברו הפלילי של עובדיה נקי, ומעולם לא הסתבך בפלילים. "עד לאותו האירוע הוא תפקד באורח נורמטיבי לחלוטין", אמר עו"ד מנדלמן לחדשות 2

באינטרנט. "הוא סיים 12 שנות לימוד, היה חניך ומדריך בצופים ושירת בצה"ל ובמג"ב".

ימים לאחר התקיפה, פורסם באתר האינטרנט של חדשות 2, תיעוד האירוע. ניתן היה לראות בו את שני הנאשמים, כשבידיהם אלות וקורות עץ. מעט לאחר מכן יוצא פליקס חלפון מהמועדון כשהוא מתנדנד קלות ומחובק עם חבריו. בפינה הימנית של המסך למעלה בוצע הירי - ואז התחילה במקום מהומה.