בן 22 ששהה חודשיים במעצר על שוד שלא ביצע: "רציתי למות"

מה גורם למשטרה ולפרקליטות לתפור תיק לצעיר בן 22, חייל מצטיין שמעולם לא נפתח נגדו תיק במשטרה? לא ברור. היום, כשהשתחרר אחרי חודשיים במעצר הוא מספר מה עבר עליו. תגובת הפרקליטות: מי שלא עושה - לא טועה

ואדים פוליצ'וק, חייל משוחרר מכרמיאל, התעורר בוקר אחד וגילה שהוא עצור בעקבות שלוש עבירות חמורות אותן ביצע, לכאורה כמובן. פוליצ'וק נעצר בעקבות תלונה כי צעיר עקב אחריו, הכה אותו וחטף את נשקו באזור כרמיאל. היום התברר, כי את העבירות ביצעה כנופיית ערבים ישראלים תושבי סכנין, וכתב האישום נגד פוליצ'וק - בוטל.

מדובר כאן ללא ספק במסכת ארוכה של טעויות וחוסר רצון של המשטרה והפרקליטות לראות את כל הראיות נגד פוליצ'וק. שלושה שופטים מבית המשפט בעכו לא התרשמו מעדויות בני המשפחה והחברים שהיו עם פולישוק ומהאליבי המוצק אותו הציג לשופטים, אלא ביקשו להסתמך על זיהויו במסדר זיהוי. היום, לאחר ששוחרר ממעצר וכתב האישום נגדו בוטל בהוראת השופט רון שפירא מבית המשפט המחוזי בחיפה, דיבר ואדים לראשונה על החודשיים בהן שהה במעצר.

הייתה תקופה שרציתי למות

"אמרתי מהתחלה למשטרה: תעשו את כל הבדיקות שאתם רוצים. בדיקת רקמות, בדיקה במכשיר הטלפון הסלולרי שלי, אני יודע טוב מאוד שאני חף מפשע". על פוליצ'וק, שכאמור היה חייל מצטיין ונעצר לראשונה, הופעלו לחצים רבים על מנת שיודה בסעיפים בהם הואשם. "הושיבו אותי עם מדובבים, הם הלחיצו אותי נורא. היה לי מאוד קשה לעמוד בלחצים, ואפילו חשבתי להתאבד".

פרקליטו של פוליצ'וק, ליאור בר זוהר, מקווה שבמשטרה ובפרקליטות יחקרו את הטעות שלהם לעומק. "מניח שהפרקליטות והמשטרה יבצעו בדק בית, קשה לי להאמין שזה יעבור בשקט ואני מקווה שמקרים כאלה, שבהם צעיר יכול לקום בוקר אחד ולהיכנס לסרט רע, לא יישנו בעתיד".

בפרקליטות ובמשטרה אגב, לא מתרשמים יתר על המידה מטענותיהם של השניים. במשטרה אומרים שחומר החקירה הועבר לפרקליטות והם אלה שהחליטו להגיש נגד פוליצ'וק כתב אישום, ובפרקליטות המדינה אמרו בתגובה לטענות: "מי שלא עושה, לא טועה".