העונש על דריסת ילד למוות: 15 חודשי מאסר

סהר ממן, ילד בן 6 מדימונה, נדרס למוות לפני 5 שנים כשירד מאוטובוס שהחזיר אותו הביתה מהקיטנה. היום גזר בית המשפט על נהג ההסעות שהורשע בגרימת מוות ברשלנות 15 חודשי מאסר וקנס של 3,000 ש"ח. מאלנקר עצמו טוען שלא הבחין בילד, ולכן נסע מהמקום מבלי להגיש עזרה

חמש שנים לאחר שנדרס למוות סער ממן בן השש מדימונה, גזר בית המשפט בבאר שבע 15 חודשי מאסר בפועל על מרדכי מאלנקר, נהג ההסעות שהורשע בגרימת מוות ברשלנות. ביולי 2005 ירד סהר בתחנה בשכונת ממשית בדימונה, לאחר שחזר מהקייטנה יחד עם חברו.

מאלנקר שנהג באוטובוס ההסעות הפרטי לא הבחין בילד, פגע בו ונסע מהמקום מבלי להושיט לו טיפול רפואי. השכנים המבועתים הזעיקו את כוחות מד"א למקום, אך זה היה מאוחר מדי. למרות הניסיונות להציל את חייו, נאלץ רופא לקבוע את מותו במקום.

הנהג: לא הבחנתי בילד

במהלך משפטו טען מאלנקר טען שאינו אשם בטרגדיה כיוון שכלל לא הבחין בילד, שנפגע מהגלגלים האחוריים של האוטובוס. היום גזר עליו בית המשפט 15 חודשי מאסר בפועל ותשעה חודשים על תנאי. כמו כן נשלל רישיון הנהיגה שלו ל-12 שנה והוטל עליו קנס של 3,000 שקלים.

"כואב הלב על ילד מוכשר שמת בגיל צעיר כל כך, אבל גם אם הוא יישב 12 שנים בכלא, זה לא מה שירתיע נהגים אחרים", אמרה עו"ד תהילה בינו שמייצגת את הנהג בשיחה עם ערוץ החדשות. "מרשי אינו שבע רצון מגזר הדין, והוא ודאי לא התכוון לתוצאה הטרגית של התאונה, לכן לטעמי זהו גזר דין קשה, כיוון שמדובר בגרימת מוות ברשלנות ולא בהריגה".

"מרדכי יצא לדרך כדי להחזיר את הילדים לביתם, אבל לצערו הילד האחרון שהסיע לא חזר הביתה", הוסיפה עו"ד בינו. הוא אפילו לא יודע להסביר את הטעות שעשה. גם המומחים שהעידו במהלך המשפט לא הצליחו להסביר כיצד הגיע הילד לגלגלים האחוריים של האוטובוס, והשופטת אף ציינה שקיימת אפשרות שהמנוח נפל עצמאית וכך נפגע מהאוטובוס".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק