שיטת הגניבה: שינון בעל פה של צורת המפתח

שני נוכלים מאשדוד מואשמים שהצליחו לפרוץ לדירות רבות בעיר בעזרת יכולת מאוד לא שגרתית. הם הביטו במפתח של קורבן, שיננו את צורתו ושיכפלו אותו. משם הדרך לשלל הייתה קצרה מאוד

השניים הללו שנקלטו במצלמות האבטחה של אחד המרכולים באשדוד פרצו על פי החשד לדירות רבות בעיר, בשיטה מתוחכמת - כמעט בלתי נתפסת.

כך השיטה עובדת: החשוד בחולצה הלבנה מסיח את דעתו של הקורבן, בזמן הזה שותפו בחולצה השחורה מסתכל על צרור מפתחות שנשאר מופקר בעגלה. הוא משנן את הבליטות שעל המפתח בזכרונו, וכך מזהה את הקוד הייחודי של המפתח. כשהוא מסיים, השניים עוזבים את המקום ועוקבים אחרי הקורבן לביתו.

"את הקודים האלה הם העלו על הכתב", אומר פקד עודד חביב מימ"ר לכיש. "לאחר מכן הם הגיעו לחנות לחומרי בניין, שם על פי החשד היה להם שיתוף פעולה, שיכפלו את המפתחות ובאמצעותם פרצו לדירות".

לאחר פעילות מודיעינית שערכו בלשי ימ"ר לכיש נעצרו השניים והוגש נגדם כתב אישום. פרקליטתם של הנאשמים עו"ד יפית גולן אמרה: "מאוד מחמיא ללקוחות שלי שהמשטרה מייחסת להם יכולות על-טבעיות- להסתכל על מפתחות ולשכפל אותם רק במבט בעיניהם. אבל בפועל כתב האישום מייחס להם אישום של התפרצות אחת".

רובנו לא מתאמצים לשמור על המפתחות, בייחוד בעת ביקור במרכול. עבור גנבים מהסוג המתוחכם הזה - אנחנו טרף קל במיוחד.