מזכירתו של אולמרט: "שולה הורתה לנו להאזין לשיחות של אהוד"

ורד עובדיה, מי ששימשה בעבר כמזכירה במשרדו של אהוד אולמרט, סיפרה הבוקר על דוכן העדים במשפטו של רה"מ לשעבר על האזנות הסתר שנדרשה לבצע לשיחותיו. "בכל פעם שהתקבלה שיחה, היינו צריכים לשאול את שולה האם להעביר לאהוד והאם להאזין", סיפרה עובדיה בעדותה. "לא רציתי לעשות את זה, אבל חששתי ממנה"

בבית המשפט המחוזי בירושלים מתנהל היום שלב העדויות במסגרת משפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. רה"מ לשעבר מואשם בשורה ארוכה של עבירות מרמה, הפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב והעלמת הכנסות.

הבוקר עלתה על דוכן העדים ורד עובדיה, ששימשה כמזכירה בלשכתו של אולמרט בעת שהיה שר התמ"ת. עובדיה נדרשה לספר על מערכת היחסים בין אולמרט לשולה זקן ועל יומניה של זקן, המהווים ראייה גדולה ומרכזית כנגדו, וכן על האזנות הסתר שלטענת הפרקליטות ביצעה זקן לשיחותיו של אולמרט.

"לא נראה לי שאולמרט ידע על ההאזנות", אמרה ורד עובדיה בעדותה. "חששתי לעבודתי ולכן לא אמרתי שום דבר לשולה". עובדיה הוסיפה כי "אם אולמרט היה יודע שאני מאזינה לשיחותיו, הוא היה דואג שאפוטר".

עוד סיפרה עובדיה כי שולה זקן דאגה שההאזנות יבוצעו באופן רציף וללא תקלות. "כששכחתי להאזין הייתה תחושה של אכזבה, היינו צריכים לשאול את שולה בכל פעם שהתקבלה שיחה שני דברים - האם להעביר את השיחה והאם להאזין לה. לא רציתי להאזין, אבל קיבלתי הוראה ולא הייתה לי ברירה".

מטעם התביעה חקר את עובדיה עורך הדין אלי אברבנל, פרקליט מחוז ירושלים. בתחילה ניהל את המשפט מטעם הפרקליטות סגן הפרקליט המחוזי, עו"ד אורי קורב, שכזכור יצא כנגד מערכת המשפט והוצא לחופשה כפויה. מהצד השני, חוקר את עובדיה עו"ד נבות תל-צור, שמנסה לערער את אמינותה של העדה לאחר שסיפר לבית המשפט כי עובדיה הודתה כי תאונת הדרכים שעברה, פגמה בזיכרונה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משפט אולמרט - סיקור מיוחד:

"הגעתי כאדם חף מפשע - ואצא ככזה"

משפטו של ראש הממשלה לשעבר נפתח בירושלים