פרץ לפייסבוק ותיבות מייל - וגנב תמונות עירום

קב"ט ברשות שדות התעופה הוכשר לפרוץ לתיבות מייל כדי לנהל מעקב מודיעיני אחר עובדיו. אך במקום לעשות את עבודתו - הוא פרץ לתיבות מייל של גולשות והוריד מהן תמונות עירום למחשבו. הוא הואשם בעשרות מקרים, אך הורשע רק ב-9, וחמק מעונש כבד. פרקליטו: "הוא הביע חרטה, המקרה לא יישנה"

"הטרדה בפייסבוק - ממש כמו אונס" (חדשות 2)

עשה שימוש לרעה בידע: קב"ט ברשות שדות התעופה, שהוכשר לפרוץ תיבות מייל באינטרנט על מנת לאסוף מידע מודיעיני על עובדים בנמל התעופה, פרץ לתיבות מייל, חשבונות "פייסבוק" ו"מקושרים" והוריד מהן למחשבו האישי תמונות עירום של גולשות באינטרנט. השבוע נגזרו עליו מאסר על תנאי וחצי שנת עבודות שירות בלבד.

בכתב האישום שהוגש נגד הצעיר, הוא הואשם בפריצה ל-30 תיבות דואר ורשתות חברתיות של בחורות שונות, הורדת תמונות עירום שהיו להן בתיבות - והעברתן למייל שלו. זאת ועוד, הואשם הצעיר כי באחד המקרים סחט את אחת הצעירות שלתיבת הדואר שלהן פרץ - ואיים עליה כי אם לא תשלח לה תמונות שלה מקיימת יחסי מין, הוא יפיץ את התמונות שברשותו ברשת.

חרף העבירות החמורות שיוחסו לו בכתב האישום, בדבר מקרים רבים של חדירות למחשב ופגיעה בפרטיות, גזר עליו השבוע עונש קל בלבד של מאסר על תנאי וחצי שנת עבודות שירות. בסופו של דבר הורשע הצעיר בתשעה מקרים בלבד של חדירה לפרטיות ברשת, וסעיף הסחיטה באיומים תוקף לסעיף איומים בלבד. כמו כן, נגזר על הנאשם לשלם פיצוי כספי לאחת המתלוננות.

"הנאשם הוא אדם נורמטיבי, ששילם את חובו לחברה", אמר הערב סניגורו של הנאשם, עו"ד רובי שרעבי, לחדשות 2 באינטרנט. "הוא הביע חרטה כנה וכולנו תקווה כי מקרים כאלה לא יישנו".

בני 12 תוקפים מינית בפייסבוק

השבוע הוגשה במשטרת גלילות תלונה, לפיה חבורת ילדים בני 12 פתחו לבת כיתתם חשבון ברשת ה"פייבסוק", בו היא הציעה לכאורה שירותים מיניים. אמה של הנערה סיפרה כי בתה נפגעה קשות מהפרסומים. "היא איבדה את שמחת החיים שלה, היא מרגישה מבוזה ולא רוצה ללכת לבית הספר", אמרה לעיתון "ישראל היום". "מדובר באונס לכל דבר".

עוד סיפרה האם כי ההטרדות נגד הנערה החלו באחת מחגיגות הבר מצווה של חברם לכיתה, כאשר הופיעה ברכה מהילדה ולשמה התווספה מילה גסה. הילדה עזבה את המסיבה, סירבה לחזור לבית הספר והפסיקה כל קשר שהיה לה עם בני המין השני.