העונש לנערה שהפיצה שמועות: אונס בחצר בית הספר

פרשת התעללות מחרידה בנערה ממרכז הארץ הגיעה היום לסיומה: קבוצת נערים ונערות החליטה להתנקם בנערה שהפיצה שמועה על נטיותיו המיניות של אחד מהם. הם גררו אותה לחצר ביה"ס ושם הכריחו אותה לבצע מין אוראלי באחד מהם, תוך שהם מכים אותה באכזריות ומצלמים הכל בטלפון הסלולרי. היום שלח בית המשפט את הקטינים למאסר

תופעת האלימות בקרב בני הנוער מגיעה לשיאים חדשים של אכזריות: בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום את דינם של קבוצת נערים ונערות מאזור המרכז שהורשעו בתקיפת נערה בת 14 לפני כשלוש שנים, בעת שהיו בני 16. ארבעת הנערים ושלוש הנערות התעללו בנערה וביצעו בה מעשי סדום, כיוון שהפיצה שמועה על נטיותיו המיניות של אחד מהם.

הקבוצה תכננה את התקיפה האלימה לפרטי פרטים. הם קבעו פגישה עם הנערה בגן ציבורי בעיר מגוריה. כשהגיעה למקום החלו הנערים להתעמת איתה ואז הכו אותה בבעיטות בכל חלקי גופה ובמכות אגרוף לפניה. בשלב מסוים, לאחר שהתחננה שיעזבו אותה לנפשה, אילצו אותה הנערים לשבת על ברכיה ולהתנצל על השמועות שהפיצה לכאורה.

העונש: מין אוראלי בחצר בית הספר

מספר עוברי אורח שהבחינו בנערה המושפלת ניסו לעצור את משפט השדה שנערך בגן הציבורי. בשלב זה החליטה הקבוצה לגרור את הנערה לחצר בית הספר הסמוך, שם יוכלו להמשיך במעשיהם ללא הפרעה. המכות שהחלו בגן, המשיכו גם בחצר בית הספר, אך שם הוצבה בפניה ברירה: להמשיך לקבל מכות, או לבצע מין אוראלי בנער שעליו הפיצה כביכול את השמועה.

לאחר שסירבה לאפשרות השנייה, משכו שתי נערות מהקבוצה בשיערה של הנערה, כשאחת מהם אחזה בכוח בלסתה ואילצה אותה לבצע את שהורו לה. כל אותו הזמן צפו יתר הנערים במעשה, תוך שאחת מהן צועקת לעברה: "עכשיו תרגישי מה זו השפלה".

בהמשך אף תיעדו הנערים את מעשי הכפייה בטלפון הסלולרי. כפי שעולה מכתב האישום, הצפייה בתקיפה האכזרית לא זעזעה את הנערים, ואחת מהן אף הביעה סיפוק מ"הסרט הכחול שהפיקו בחינם", לדבריה.

השופטים החליטו להחמיר בעונשים

לאחר משא ומתן ארוך בין עורכי הדין של קבוצת הנערים לבין הפרקליטות, הושג הסדר טיעון במטרה למנוע את עדותה של הנערה, המתקשה להשתחרר מהטראומה הקשה שעברה. בהסדר הטיעון ביקשה הפרקליטות לגזור שמונה חודשי מאסר על הנער שביצע מעשה סדום בנערה בכפייה ואיומים, אולם הרכב של שלושה שופטי בית המשפט המחוזי החליט להחמיר בעונשו וגזר עליו 14 חודשי מאסר בפועל, ופיצוי כספי למתלוננת בסך 5,000 שקלים.

גם במקרה של הנערה שהייתה "הרוח החיה מאחורי המעשים", לדברי השופטים, והכריחה את הנערה לבצע מין אוראלי בנער תוך כדי שהיא מצלמת את האירוע, התעלמו השופטים מהסדר הטיעון ומגילה הצעיר וגזרו עליה 10 חודשי מאסר בפועל וקנס של 5,000 שקלים. יתר הנאשמים שהיו שותפים למעשה הברוטאלי נידונו לתקופות מאסר שבין שמונה חודשים על תנאי לשלושה חודשי מאסר בפועל.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק