ביהמ"ש הרשיע את גנב אשראי הרמטכ"ל

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום בהסדר טיעון את החייל שגנב את כרטיס האשראי של הרמטכ"ל וסחר בנשק שנגנב מבסיס צה"ל. החייל והאדם הנוסף שסחר עמו, הודו בעבירות המיוחסות להם במסגרת כתב האישום המתוקן בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע וסחר בנשק. הסדר הטיעון לא קבע את העונש יוטל עליהם

פרשת גניבת כרטיס האשראי של הרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי, מתקרבת לסיומה בהסדר טיעון שהתקבל בבית המשפט המחוזי בתל אביב. החייל לואיס פקונדו מסקוטה שגנב את כרטיס האשראי הודה והורשע בכתב האישום המתוקן שמייחס לו עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, וכן עבירות של סיוע לסחר בנשק ושוד בנסיבות מחמירות.

כזכור, רב טוראי לואיס מסקוטה, בן 20 מרעננה, גנב את פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל גבי אשכנזי, העביר אותם לעבריינים, והצליח להביך את הצבא כולו. בשיחה מתוך תא המעצר, תאר מסקוטה איך נכנס ללשכה הרגישה ביותר במדינה, איך גם חיילים נוספים צילמו את פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל ואת תעודת החוגר שלו, ואיך לא הייתה לו ברירה, אלא למכור את הפרטים לעבריינים.

כתב אישום המתוקן נגד החייל בן ה-20 שעשה צחוק מנוהלי האבטחה והשמירה בלשכת הרמטכ"ל, כולל גם אישומים נגד הנאשאם ששידל את מסקוטה לסחור בנשק. הנאשם השני הודה והורשע בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע וסחר בנשק.

בראיון מתא המעצר סיפר מסקוטה שלא היה החייל היחידי שבא במגע עם הכרטיסים הרגישים של הרמטכ"ל שהיו מונחים ללא השגחה על שולחן המזכירה. הוא גם התוודה כי ניצל פרצה זו, וצילם את כרטיס האשראי של אשכנזי ואת תעודת החוגר שלו כחמישה חודשים לפני חשיפת  הפרשה.

מסקוטה עלה לארץ מארגנטינה לפני ארבע שנים. זמן קצר אחר כך הכיר את יעל, עולה חדשה מארגנטינה גם היא. לפני שנה עברו להתגורר יחד ולפני שלושה חודשים היא בישרה לו שהיא בהיריון
והם החלו לתכנן את החתונה.

היה במצוקה כלכלית

מסקוטה ובת זוגו נקלעו עם הזמן למצוקה כלכלית, מכיוון שמשכורתה של יעל כסייעת בגן ילדים לא הספיקה לממן אותם. את המצוקה הזאת זיהו כמה ערבים ישראלים שהכירו את מסקוטה מהעבר, והחליטו לנצל את המצוקה הזאת ולסחוט אותו.

לדברי מסקוטה הוא הכיר בחור ערבי שנהג להלוות לו סכומי כסף, כאשר היה במצוקה. לדבריו יום אחד הבחין אותו בחור בתמונה של הכרטיס של אשכנזי במכשיר הסלולרי שלו והחליט כי הוא מעוניין לשים את ידיו על הכרטיס.

קורבן או פושע?

עוד לפני הפריצה ללשכת הרמטכ"ל הסתבך מסקוטה בגנבת אקדח ושני רובי אם-16. באחד המקרים תקף חייל, אח שכול, ופצע אותו באורח חמור. במקרה זה כל האמצעים היו כשרים מבחינתו כדי להשיג את כלי הנשק, למכור אותם ולכסות את החובות.

האם היה מסקוטה קורבן תמים וחסר אונים שנפל ברשתם של גורמים עבריינים, או בחור אלים שלא ידע גבולות?. לדבריו כל המעשים שבוצעו היו בעקבות מסכת איומים קשה וכי כל העבירות נבעו מכיוון שפחד לגורל משפחתו.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק