פרחאן תקף את השותפה ברצח בנט: "שקרנית"

הצעירה שהייתה בת 15 בעת שסייעה לרצח דנה בנט ז"ל הגיעה לביהמ"ש כדי למסור עדותה נגד יחיא עדואן פרחאן. פרחאן התקשה להסתיר את זעמו כלפי בת זוגו לשעבר שהביאה להפללתו ואיים עליה שתפסיק לשקר

חברתו לשעבר של יחיא פרחאן, שסייעה לו ברצח דנה בנט בעת כשהייתה בת 15, הגיעה הבוקר לבית המשפט כדי להעיד נגד הנאשם המרכזי ברצח. מערכת היחסים ההדוקה שהייתה בין השניים התחלפה בהאשמות קשות שהובילו את י' להפליל את פרחאן.

לפני המשפט נשאלה י' האם תתקשה להביט בעיניו של פרחאן בזמן הדיון, אך היא השיבה שתעמוד מאחורי עדותה במשטרה. בזמן העדות הישירה י' מבט לעבר מי שהיה בן זוגה וסיפרה על ההיכרות ביניהם.

לדבריה, היא אהבה את פרחאן, שמילא עבורה תפקיד של אב שלא היה לה וסיפק לה תמיכה שסייעה לה להתגבר על חסכים מהעבר. בהמשך תיארה י' בצורה מפורטת כיצד אספו לפני שבע שנים את התיירת הצ'כית לנסיעה, שבסופה נרצחה באכזריות וגופתה הושלכה לתעלה בצד הדרך.

י' תיארה מערכת יחסים הרסנית עם פרחאן שגרמה לה לנתק את היחסים עם כל חבריה. והתחברה לבני מיעוטים נוספים שהסיתו אותה להתנהגות פושעת. במשך כל העדות, השפיל פרחאן את מבטו, עד שלבסוף התפרץ והחל לאיים עליה שתפסיק לשקר מעל דוכן העדים.

כל אותו הזמן צפתה בדיון ויקי בנט, אמה של דנה ז"ל, שהחזיקה את תמונתה של דנה במשך כל הדיון. "תפסיקי לשקר כבר! תפסיקי לשקר! תגידי את הסיפורים שסיפרת. היא שקרנית ואתם שומעים את השקרים שלה", צרח פרחאן לעבר י'. בעקבות הדברים הורה השופט להרחיק את פרחאן מהאולם.

עדותה של י' הפלילה את פרחאן ברצח בנט

לפני יומיים גזר בית משפט המחוזי בנצרת 14 שנות מאסר על י'. לפני כשלושה חודשים קיבל בית המשפט את הסדר הטיעון של הפרקליטות עם ', שותפתו של יחיא פרחאן ברצח דנה בנט ז"ל לפני כשש שנים. י', שהייתה בת 15 בזמן המעשה הורשעה בשני נסיונות לרצח ותרצה 14 שנות מאסר בפועל.

לאחר הרשעתה בדצמבר, ציין פרקליטה של י', עו"ד עיסאם טנוס, כי בכוונתו לבקש עונש מופחת עבור מרשתו. ""ברשותנו חומר שדרכו ננסה לשכנע את בית המשפט לגזור עונש מקל יותר, שיהיה ריאלי יותר", הסביר עו"ד טנוס.

שלושת השופטים: נחמה מוניץ, עאטף אלעבוני ושאהר עטראש, הרשיעו את הנאשמת לפי העובדות בכתב האישום המתוקן ועל סמך הודאתה.

"אלמלא אותו שיתוף פעולה לא היו נחשפים המקרים" אמרה התובעת, עו"ד איריס שירן מפרקליטות מחוז צפון. "במסגרת ההסדר נלקחו בחשבון ארבעה רכיבים על ידי הפרקליטות: י' הייתה בת 15 בזמן ביצוע הרצח, היא שיתפה פעולה עם המשטרה בלי לבקש תמורה, ואלמלא שיתוף פעולה זה - לא הינו מפענחים את הרצח".

התעלומה הגדולה

למעלה משש שנים עסקה המשטרה בחיפושים נמרצים אחרי דנה. תיאורה של בנט תואר כך על ידי המשטרה: "עיניה כחולות-ירקרקות, גובהה של דנה בנט 1.67 סנטימטרים, מבנה גופה מלא, שיערה ארוך וצבע חום מתולתל. בפעם האחרונה בה נראתה, היא לבשה גופיה לבנה ומכנסי ג'ינס כחולים ובהירים. על אפה נקודת חן".

דנה, בת לאזרח ישראלי שעזב את הארץ לקליפורניה, עבדה למחייתה כמלצרית. ב-1 באוגוסט 2003, בהיותה בת 18, נעלמה לאחר שירדה ממונית בטבריה בשעה אחת בלילה ופתחה בצעדה לכיוון בית דודיה. היא עלתה למונית לאחר סיום המשמרת שלה במסעדה ביחד עם חברתה שירן קוריה, וירדה בסמוך לאצטדיון הכדורגל בעיר. בשעה 01:45 נקלט אות מהטלפון הנייד שלה סמוך למושבה מגדל, אולם מאז - איש לא ראה אותה.

לאחר שנמצאו שרידי גופתה הובאה בנט למנוחת עולמים במושב הזורעים בצפון. אלפי אזרחים, שוטרים ומתנדבים הגיעו ללוות את הצעירה בדרכה האחרונה, שש שנים אחרי שיצאה מביתה ולא שבה אליו. מסע ההלוויה יצא מגשר הכניסה לטבריה הצמוד לאיצטדיון העירוני - המקום האחרון בו נראתה בנטבחיים, בראשון לחודש אוגוסט בשנת 2003.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת דנה בנט:

ויקי בנט: "זה לא בן אדם זה מפלצת"

אחיו של הרוצח התקשר לאביה של דנה

ויקי בנט מגיעה למקום בו נמצאה גופת בתה

שרידי גופתה של דנה בנט נמצאו

כך היא הייתה אמורה להיראות היום

בת דודתה: היינו בין תקווה לייאוש