"השטן מבת ים" דורש משפט חוזר

לפני 9 שנים נידון עופר לוי ל-22 שנות מאסר, לאחר שנקבע שהתעלל באשתו וצרב את מפשעתה. עדויות חדשות שנאספו לאחרונה מערערות את עדות האישה - שהייתה העדה המרכזית בפרשה - וכעת דורשת הסניגוריה הציבורית לערוך משפט חוזר. לטענת הפרקליטות, האישה לוקה בנפשה וגרמה למעצר שווא של אדם אחר לאחר שהאשימה אותו באונס

התעללות מזעזעת. אילוסטרציה (חדשות 2)

האם מערכת המשפט גרמה לאדם חף מפשע לשבת בכלא במשך תשע שנים? בקשה שתוגש הבוקר לבית המשפט העליון בקשה למשפט חוזר בפרשת מי שכונה "השטן מבת ים".

מדובר באחד מכתבי האישום המזעזעים ביותר שהוגשו בתחום עבירות ההתעללות שבין גבר לאישה. עופר לוי, תושב בת ים , הורשע בשנת 2001 בעבירות של גרימת חבלה בכוונה מחמירה, אינוס ואיומים לאחר שהתעלל התעללות פיזית קשה ביותר באשתו.

בית המשפט קבע שלוי קשר את אשתו לכסא, צרב את מפשעתה בכפית מלובנת, הכה אותה בסרגל מתכת, במקלות ובקרשים ואף החדיר לגופה דבק סיליקון. בעקבו המעשים הקשים שביצע הוא נשלח ל-22 שנות מאסר.

עדויות חדשות מערערות את אמינותה עדות האישה

העיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר את קיומן של ראיות חדשות שנאספו בשנים האחרונות לגבי אשתו של לוי, שגרמו להגשת הבקשה החריגה לעריכת משפט חוזר - השמינית במספרה מאז הוקמה הפרקליטות בשנת 1995.

הסניגוריה הציבורית טוענת שאשתו של לוי אובחנה כלוקה בנפשה, וכי היא סובלת מפיגור שכלי קל ומהפרעת אישיות קלה. בנוסף, התגלה כי הוגש נגדה כתב אישום לאחר שהעלילה על אדם אחר עלילת אונס ואף הביאה למעצרו, ושני כתבי אישום בגין עבירות של מרמה בנסיבות מחמירות.

כל אלה גרמו לפרקליטות לפקפק באמינות עדותה של האישה, אשר חזרה בה בזמנו מעדותה במשטרה וטענה ששיקרה. בית המשפט החליט להסתמך על הודאתה הראשונה, כיוון שסבר שמדובר בתסמונת של אישה מוכה המגנה על בעלה. כעת מאמינים בפרקליטות שמדובר בראיות בעלות חשיבות קריטית, שייתכן שהיו הופכים את גזר הדין על כנו.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק