ד"ר אריה פיגר יישא עימו קלון - ולא יוכל לשמש כרופא

השופטת גרינברג התעלמה מבקשת ההגנה שלא לדון בנושא הקלון על ד"ר אריה פיגר, שהורשע בקבלת שוחד ושורת הטבות מחולים בעת ששימש כמומחה בבית החולים איכילוב בת"א, והחליטה כי הוא יישא עימו קלון בנוסף לעבודת שירות אותן ירצה. משמעות הדבר - נכון לעכשיו פיגר לא יוכל להמשיך ולשמש כרופא

לאחר ההרשעה בשורת סעיפים של קבלת שוחד, הפרת אמונים ועושק חולים, החליט היום בית המשפט השלום בתל אביב כי ד"ר פיגר יישא עימו קלון ובשלב זה לא יוכל לחזור לתפקידו כרופא. את ההחלטה להטיל קלון על פיגר קיבלה השופטת גרינברג. "הוא רדף בצע ורדף אחרי השגת מטרותיו האישיות תוך עשיקת החולים", הסבירה.

לפני כחודש נגזר דינו של פיגר. בית המשפט החליט אז להטיל עליו שישה חודשי עבודות שירות והשופטת שכחה להתייחס לסוגיית הקלון. פרקליטיו של פיגר ביקשו מהשופטת שלא לדון בנושא, בשל העיסוק התקשורתי הנרחב בנושא שעלול, לדבריהם, להשפיע על החלטתה במתן הקלון. בסופו של דבר היום, החליטה השופטת להתעלם מבקשת ההגנה.

ד"ר פיגר נעצר בשנת 2006, לאחר שעשרות אזרחים התלוננו נגדו כי הפנה חולים לניסוי שנערך בבית החולים איכילוב בו עבד, בתמורה להטבות כספיות מעורכי הניסוי. ד"ר פיגר היה אחראי לשורת ניסויים בהם ניתנו תרופות מצילות חיים לחולי סרטן. אותן תרופות, שעלותן מאות אלפי שקלים, ניתנו על ידי ד"ר פיגר לחולים שהסכימו לשלם לו אחוז בודד מעלות התרופות, ושילשל לכיסו את סכומי הכסף שקיבל מהמטופלים.

בנוסף, הואשם ד"ר פיגר כי ניפק לחולים מרשמים תרופות שאינן בסל הבריאות, כל זאת בתמורה לשוחד אותו קיבל מהמטופלים. הוא שימש אז כיועץ מיוחד לוועדת סל התרופות לנושא תרופות נגד מחלת הסרטן.