האישום: הגיע לבית השופטת עם סכין, דוקרן, כובע ופאה

דוד דהן בן ה-50 מי-ם, שנעצר בתחילת החודש בחשד שניקב את צמיגי רכבה של השופטת אנה שניידר, הואשם היום בבית המשפט בעבירות של חבלה במזיד, איומים והחזקת סכין. המשטרה טוענת כי ברשותה צילומי אבטחה של הנאשם ליד בית השופטת, אבל הוא טוען מצידו: "אין שום דבר בגו". צפו בנאשם מדבר למצלמה בבית המשפט

כתב אישום הוגש היום לבית משפט השלום בירושלים נגד דוד דהן , באשמה שניקב את צמיגי הרכב של השופטת אנה שניידר ואיים על רשם בית המשפט אורי פוני. דהן מואשם בסעיפים של חבלה במזיד ברכב, איומים והחזקת סכין.

על פי כתב האישום, המניע למעשה הוא סכסוך ממושך שיש לחשוד עם חברה הבונה מלונות בעיר והנושא נדון בפני רשם בית המשפט.

בין הפריטים שנתפסו במכוניתו של דהן בשעה שנעצר היו סכינים, דוקרן, כובע ופאה, כך על פי כתב האישום. ברשותה של המשטרה נמצא סרטון וידאו שצולם במצלמת אבטחה סמוך לביתה של השופטת, המתעד את ביצוע העבירה.

הנאשם מצידו מכחיש את ההאשמות נגדו וטוען כי לא הוא האיש המופיע בקלטת האבטחה. "אין שום דבר בגו", אמר דהן היום למצלמת חדשות 2 בבית המשפט. "הצלחתי לפסול שופטת פעמיים, וזה כל מה שיש".

השופט רם וינוגרד החליט להאריך ביומיים את מעצרו של דהן ומינה לו סניגור מטעם הסנגוריה הציבורית.

"את וביניש רצח"

שופטת בית משפט השלום בירושלים, אנה שניידר, הופתעה לגלות בליל שבת בחודש שעבר את מכוניתה בחנייה סמוך לביתה ברחוב ש"י עגנון, כשהיא מושחתת ועליה כתובות הסתה. כל ארבעת צמיגיו של הרכב, מסוג לקסוס, נוקבו. בנוסף, לאורך הרכב נכתב בשריטות הכיתוב: "את וביניש רצח", ואם לא זאת בלבד - הרכב רוסס והושחת בחומר כימי כלשהו.

חברם הקרוב של השופטת שניידר ובן זוגה, חבר מועצת העיר ירושלים עו"ד אלישע פלג, סיפר באותו לילה לכתב חדשות 2 באינטרנט על תחושותיה של השופטת. "החריטה 'את וביניש רצח' מטרידה מאד בנושא של איום על שופטים. זאת פעם שלישית שזה קורה, יש פה מסר לא רק לשופטת שניידר אלא גם לשופטת ביניש", אמר עו"ד פלג. "עד לפני מספר דקות הייתי איתם והרגעתי אותה. היא אישה מאד חזקה ושקולה, אבל יחד עם זאת היא מאד מוטרדת מהעניין הזה".