גואל רצון: "אני לא יודע לקרוא, לכתוב ומתמטיקה"

האם מי ששלט בחייהן של 32 נשים לא שולט במיומנויות בסיסיות כמו קריאה? כך לפחות עלה בהקראת כתב האישום של גואל רצון שטען בפני השופטת כי אינו יודע קרוא וכתוב. בעקבות דבריו של רצון, הופסק הדיון והוא נלקח לחדר צדדי, שם הסבירה לו עורכת דינו במה הוא מואשם. כעת עולה הטענה כי רצון מנסה להתחמק מההליך המשפטי

רגע מפתיע נרשם היום בהקראת כתב האישום של גואל רצון, האיש שנאשם כי הצליח לכשף כמה עשרות נשים. בדיווח הראשון הבוקר בערוץ החדשות של חדשות 2, דיווח כתבנו גלעד שלמור כי לאחר שהתבקש רצון לענות על כתב האישום שהוגש נגדו הוא טען בפני השופטת: "אני לא יודע לקרוא, אני לא יודע לכתוב ואני לא יודע חשבון".

מייד בעקבות דבריו של רצון ,הופסק הדיון בעניינו והוא נלקח לחדר נפרד בו הסבירה לו עורכת דינו את כתב האישום נגדו. אחת הטענות שעולות היא כי רצון אמר את הדברים מתוך ניסיון להתחמק מהמשפט החמור שהולך להתנהל נגדו בשבועות הקרובים.

"הנאשם שלט על חייהן של הנשים"

בחודש שעבר הוגש כתב אישום חמור נגד האיש בעל 32 הנשים. כתב האישום נגד גואל רצון כולל תשעה סעיפי אישום בגין עבירות חמורות של שלושה מקרי אונס, בהם שני מקרים של אונס קטינות, וכן החזקה בתנאי עבדות, מעשים מגונים, עבירות מין במשפחה, מעשים מגונים בבת משפחה, בעילה אסורה בהסכמה וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

"החל משנת 1991 ועד למעצרו לאחרונה", נכתב בכתב האישום, "צירף הנאשם אליו בדרכים שונות נשים רבות, כמפורט להלן, אותן קשר ורתם לחייו ולמרותו כדי שישרתו אותו ויספקו את כל צרכיו הכלכליים והמיניים".

"בתוך כך, השתלט הנאשם ושלט על חייהן של הנשים - 21 במספר - שליטה ממשית וללא מצרין", צוין בכתב האישום. "הנאשם הכתיב לנשים וכפה עליהן לאמץ את תפיסת העולם ששרתה את מטרותיו האמורות, הוא כיוון במידה רבה את דרך חשיבתן, ואף הכפיף את אורחות חייהן היומיומיות למרותו ושלט עליהן".

על פי כתב האישום רצון דרש מרוב הנשים לקעקע את גופן בדמותו או בשמו, קבע את שמות הילדים שנולדו לנשים ממנו באופן שיפארו את שמו, ודרש מהן לשנות את השמות הפרטיים כך שיצביעו על שייכותן אליו.

מעצר גואל רצון - סיקור מיוחד:

אחת מנשותיו של גואל מדברת לראשונה

חשד: רצון הביא ילדים עם בתו הקטינה

שכנתו של רצון התראיינה לתקשורת - כלי רכבה הוצת

גואל רצון חשוד בעבירות מין

"ספר החוקים" של גואל רצון ונשותיו

בעקבות המעצר: "חוששים שנשותיו של רצון יתאבדו"

השכנים: רצון היפנט את נשותיו