9 חודשי מאסר למאבטח שאיים על שופטת

בית משפט השלום בחיפה גזר הבוקר עונש מאסר של 9 חודשים על האני אבו רוקון, מאבטח מעוספיה שאיים על חייה של שופטת בית משפט השלום בקריות, רמה לאופר חסון. רוקון הורשע בעבירות של איומים והטרדה לאחר שאיים ל השופטת שירצח אותה כדי לא לאבד את עבודתו. בנוסף נגזרו עליו 6 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 3,000 שקל

מה עושה מאבטח שלא משלים עם פיטוריו? פרשייה חמורה שנחשפה לפני כחצי שנה בצפון הארץ הגיעה הבוקר לסיומה עם גזר הדין שניתן להאני אבו רוקון, מאבטח מעוספיה בן 43, שאיים על חייה של שופטת בית משפט השלום בקריות.

שופט בית משפט השלום בחיפה זאיד פלאח גזר תשעה חודשי מאסר על אבו רוקון, שאיים על השופטת רמה לאופר חסון שיהרוג אותה. את האיום השאיר המאבטח במענה הקולי של טלפון סלולרי השייך לבנה של השופטת. המאבטח הורשע בעבירות של איומים והטרדה, ובנוסף למאסר בפועל נגזר עליו עונש מאסר על תנאי של שישה חודשים וכן קנס בסך 3,000 ש"ח.

בעקבות תיקים שבהם טיפלה בקיץ האחרון בתחום הפלילי, הוחלט להצמיד לשופטת אבטחה מטעם הנהלת בתי המשפט. על פי כתב האישום שהוגש נגדו, איים אבו רוקון לרצוח את השופטת כדי להבטיח שלא יפוטר מעבודתו כמאבטח של השופטת. חששו של המאבטח מפני פיטורים התעורר לאחר שבשלב מסוים הוחלט בבית המשפט כי אין יותר צורך באבטחה אישית מסוג זה, ועבודתו של המאבטח, כמו גם של חבריו, הופסקה.

תקופה קצרה לאחר פיטוריו של המאבטח, קיבלה השופטת הודעה קולית בטלפון הנייד הפרטי של בנה. בהודעה נשמע קול של גבר המבטיח לבנה כי "הוא הולך לאתר את אמא שלך לרצוח אותה". רקון אמנם לא חשף את זהותו, אך השופטת, ששמרה את ההודעה במכשירה, פנתה למשטרה ובעקבות ההקלטה הוא נעצר ונחקר.