אריה אלפרון הורשע בסחיטה באיומים

לפני שנה ניגש אריה אלפרון לבית עסק ברמת גן, הציג לו כרטיס ביקור הנושא את שמו והציע לו "הצעה שלא ניתן לסרב לה" - שיתוף פעולה במיחזור בקבוקים. לאחר שבעל העסק התלונן והנושא הגיע לבית המשפט, נקבע כי עצם השימוש בשם 'אלפרון' מהווה איום מפורש. כעת צפוי אלפרון לרצות עונש מאסר ממושך

בית משפט השלום בתל אביב הרשיע הבוקר את אריה אלפרון בסחיטה ובאיומים. הסיבה: אלפרון השתמש בשם משפחתו לצורך איום על בית עסק ברמת גן.

תחילת הפרשה לפני כשנה, אז ניגש אלפרון אל בית העסק ברמת גן והציג בפני הבעלים כרטיס ביקור בו נכתב כי הוא עוסק ב"מיחזור בקבוקים", ודרש ממנו לעשות עמו עסקים. בעל העסק התלונן במשטרה וטען כי השימוש בשם אריה אלפרון מהווה איום. בעקבות התלונה עצרה המשטרה את אלפרון והיום הוא הורשע במעשים.

ההרשעה הנוכחית היא חלק מדיון משפטי ארוך באשר למשפחת הפשע. בית המשפט כבר קבע בעבר כי עצם השימוש בשם 'אלפרון' מהווה איום מפורש. לחובתו של אריה אלפרון כבר מאסר על תנאי של למעלה מ-12 חודשים ובית המשפט צפוי להטיל עליו עונש מאסר בפועל בעת מתן גזר הדין.

במהלך השנים האחרונות החלה משפחת אלפרון להיחלש, זאת בעקבות מספר מעצרים ותהליכים משפטיים בהם מעורבים ראשי המשפחה. לצד היתרונות הברורים שבהחלשת כוחה של המשפחה, קיימים חסרונות. כך למשל היעדר הכוחות השליטים בעולם הפשע גורמים לאנרכיה ששולטת ברחובות ובין השאר מאפיינת יותר ויותר מקרי רצח וחיסולים של עבריינים קטנים כפי שאירע לאחרונה.