עו"ד של הנאנסת: היא גמורה לחלוטין

"טיפלתי בהרבה מקרים, זה ללא ספק הקשה שבהם", מעידה עורכת הדין שירה דונביץ', המייצגת את הנערה בת ה-18 שסבלה במשך שלוש שנים מהתעללות מינית ומעשי אונס קבוצתיים שבוצעו בה. "ההורים שלהם אומרים שהם הקורבנות כי הילדים שלהם נורמטיבים? אני לא מבינה איך אפשר להגיד את השטות הזו".

פרשת האונס הקבוצתי בה הואשמו 14 נערים קיבלה השבוע מימדים גדולים באמצעי התקשורת. הגורם היחיד בפרשה שלא התראיין עד הערב, היא עורכת הדין המייצגת את הקורבן בפרשה, עו"ד שירה דונביץ'.

"כאשר פגשתי אותה אמרו לי שמדובר בנערה בת 18, אבל אני ראיתי ילדה קטנה", מספרת דונביץ' על הפגישה עם הנערה. "היא חסרת אונים ברמות שלא ניתן לתאר, למרות שהיא מבינה במידה מסוימת מה עבר עליה". דונביץ' הגדירה את המקרה הזה כקשה ביותר בו טיפלה. "מאוד קשה לי למצוא את המילים לתאר כמה המקרה הזה קשה".

הם הקורבנות? זו שטות

אחד האבות אמר השבוע בראיון באחת מתחנות הרדיו כי בנו הוא בעצם הקורבן. את הטענה הזו הגדירה עורכת הדין דונביץ' כשטות גמורה. "הילדה הזו נאנסה במשך שלוש שנים, במשך עשרות פעמים שתועדו בכתב האישום ובעוד הרבה מקרים שלא תועדו, היא גמורה לחלוטין. ברור לכולם מי הקורבן בסיפור הזה". עו"ד דונביץ' קוראת לאב הזה לקחת אחריות על מעשי בנו: "במקום לשאול איפה טעיתי ואיך קרה שהבן שלי מעורב בכזה סיפור הוא מאשים את הקורבן? חבל על האב הזה וחבל על בנו".

דונביץ' סיימה את דבריה בפנייה נרגשת לאמצעי התקשורת. "הילדה לא הלכה לבית הספר בחודש האחרון, עוד לפני שנפתחה חקירת המשטרה בנושא. היא פשוט פחדה ללכת לבית הספר כי יש שם צלמים כל הזמן, בנוסף לזה היו גם צלמים מתחת לביתה". דונביץ' קוראת לכלי התקשורת בארץ להתחשב בנערה, כדי שזו תוכל לשמור על האנונימיות המעטה שעוד נותרה לה ולנסות לבנות לעצמה חיים חדשים.

האונס הקבוצתי בת"א - סיקור מיוחד:

בביה"ס שבו לומדים החשודים באונס סירבו לסדנא על חינוך מיני

אחיו של אחד החשודים: היא פרובוקטיבית 

הותר לפרסום: נערים חשודים שהפכו בת 15 לשפחת מין

הנערה כתבה לחשוד המרכזי: אני אוהבת אותך

גורם במשטרה: העדויות מחרידות ומזעזעות