כתב האישום: 13 הנערים אנסו את חברתם

13 בני נוער מואשמים באונס בת גילם במשך 3 שנים. על פי כתב האישום ניצל בן זוגה של המתלוננת את תלותה בו והציע לחבריו לקיים עמה יחסי מין. "במהלך המפגשים בעלו הנאשמים ואחרים את המתלוננת ללא הסכמתה בפומבי בזה אחר זה, כל אחד לחוד ובצוותא", נטען בכתב האישום

יומיים לאחר שנחשפה פרשת האונס החמורה בצפון תל אביב, הוגשו הבוקר בבית המשפט המחוזי בתל אביב 13 כתבי אישום נגד 13 הנערים המעורבים בפרשה.

בזה אחר זה נכנסו הצעירים לאולם בית המשפט כשהם אזוקים ומכסים את פניהם בחולצותיהם. לצדם עמדו ההורים ההמומים שעדיים מתקשים לעכל את המיוחס לילדיהם. אולם בית המשפט היה עמוס מפה לפה כשגם 12 עורכי הדין המייצגים את הנערים מילאו את המקום.

כתבי האישום מייחסים ל-13 שורת עבירות ארוכה בהן אונס בנסיבות מחמירות, מעשים מגונים, ביצוע מעשי סדום ותקיפה. בשל העובדה כי מדובר בקטינים יתקיים הדיון בעניינם בדלתיים סגורות.

הפרשה המזעזעת, כך עולה מכתב האישום, החלה בשנת 2006. המתלוננת הכירה את הנאשם המרכזי ובין השניים נוצרה מערכת יחסים. במהלך התקופה התוודתה הנערה בפני בן זוגה על אהבתה אליו, תלותה בו ורגשותיה העזים כלפיו. "המתלוננת הבהירה לנער כי אם ייפרדו דרכיהם היא תתאבד", צוין בכתב האישום.

"כל אחד לחוד ובצוותא"

הצעיר, שהבין את האובססיה של בת זוגו כלפיו, לא חס על חברתו והתעלל בה נפשית וגופנית במן הקשר ביניהם. על פי כתב האישום הוא כינה אותה בשמות גנאי, עלב בה בפומבי והכה אותה באמצעות ידיו ורגליו.

כאשר הבין את יכולתו לנצל את מצבה הרגשי ואהבתה אליו, טוענים בפרקליטות, פנה הנאשם אל חבריו והציע להם לקיים יחסי מין עם המתלוננת.

"במהלך המפגשים בעלו הנאשמים ואחרים את המתלוננת ללא הסכמתה בפומבי בזה אחר זה, כל אחד לחוד ובצוותא, ביצעו בגופה מעשה סדום ומעשים מגונים", נטען בכתב האישום. "הכול כשהם יודעים כי המתלוננת אינה חפצה בקיום יחסי המין עמם ונאלצת לבצע את הוראותיו של בן זוגה על מנת שלא יסיים את הקשר עמה".

עוד צוין בכתב האישום, כי בן זוגה של המתלוננת להחזיק בידה בזמן האקט עם חבריו במטרה להרגיעה. כאשר ביקשה מהם לחדול - הוא נהג להכותה.

החברה צפתה - ושתקה

הבוקר פרסם העיתון "ידיעות אחרונות" כי חוקרי הפרשה נחרדו לגלות כי חברתה הטובה של הנאנסת הייתה לכאורה עדת ראייה לחלק ממקרי האונס. החברה זומנה לחקירה בימים האחרונים וניסתה להסביר לשוטרים מדוע לא נחלצה לעזרת הנאנסת. "לא יכולתי לעזור לה", טענה בחקירתה. 

על פי גורם המקורב לחקירה, החברה עצמה נפלה קורבן לבן זוגה של הנאנסת, שנחשב לחשוד המרכזי בפרשה. "היא בקושי הצליחה להציל את עצמה מידיו. היא חיה בפחד ממנו", אמר לעיתון. במשטרה סבורים כי ייתכנו מעצרים נוספים בפרשה, שהוגדרה על ידי צוות החקירה כ"פרשת האונס הקבוצתי הקשה ביותר שנחשפה בישראל".

אחד החשודים הותקף בבית המעצר

אמש הותקף החשוד המרכזי בפרשה בבית המעצר, לאחר שהעצורים עמו נדהמו לגלות את מעשי הזוועה המיוחסים למי שחולק עמם את התא. "הם הכו אותו, ירקו עליו וגידפו אותו", סיפר אמש לחדשות 2 פרקליטו של הנער החשוד, עו"ד פאדי חמדאן.

"מדובר בחמישה עד שישה צעירים שאינם קשורים לפרשה. מרגע שמרשי נעצר בחשד למעשי אונס הם פתחו במסכת השפלות שחזרה על עצמה מספר פעמים", סיפר חמדאן.

פרקליטו של החשוד מספר שכשביקר אותו אתמול, הבחין שהנער נמצא במצב קשה מאוד. "הוא נראה רע מאוד, מעולם לא ראיתי אותו כך מאז תחילת הפרשה", סיפר. "הם התנכלו לו והשפילו אותו ללא רחמים". בעקבות המקרה פנה עו"ד חמדאן לשירות בתי הסוהר והתלונן על המקרה, אולם בשירות בתי הסוהר לא הבחינו בסימנים חריגים על הנער החשוד.

הצעיר הועבר לתא באגף אחר עם פיקוח צמוד מלא של סוהרים ומצלמות, שעוקבות אחר המתרחש בתא במשך כל שעות היממה. משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה כי "הצוות הרפואי בדק את העציר, וכי לא עלו מהבדיקה עדויות לפגיעה פיזית כלשהי בעציר".

האונס הקבוצתי בת"א - סיקור מיוחד:

בביה"ס שבו לומדים החשודים באונס סירבו לסדנא על חינוך מיני

אחיו של אחד החשודים: היא פרובוקטיבית 

הותר לפרסום: נערים חשודים שהפכו בת 15 לשפחת מין

הנערה כתבה לחשוד המרכזי: אני אוהבת אותך

גורם במשטרה: העדויות מחרידות ומזעזעות