4 שנות מאסר לצעיר שנהג שיכור והרג נערה בתאונת דרכים בחיפה

נוי קלדרון, חייל בן 20 מחיפה שהורשע בהריגתה של נערה בת 15 שנסעה עמו ברכב לאחר שנהג בגילופין, נשלח היום ל-4 שנות מאסר. "אני מבקש כעת סליחה ממשפחת ההרוגה", אמר קלדרון בבית המשפט והוסיף כי ברצונו לסיים את שירותו הצבאי בטרם יחל את תקופת ריצוי העונש

4 שנות מאסר לנהג שיכור. צילום ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר הבוקר ארבע שנות מאסר על נוי קלדרון, חייל בן 20 מחיפה, שהורשע בהריגת לידור זאב ז"ל בת ה-15 בתאונת דרכים לפני כשנתיים. "אני מבקש כעת סליחה ממשפחת ההרוגה", אמר קלדרון לאחר הקראת גזר הדין וביקש מהשופט: "אני רוצה לסיים צבא לפני הכלא".

בחודש נובמבר האחרון הורשע קלדרון בהריגה, לאחר שבית המשפט קבע כי נהג במהירות מופרזת כשהוא שיכור. למרות הימצאות סמים בגופו לאחר התאונה, בית המשפט זיכה אותו מאשמה של נהיגה תחת השפעת סם.

שופט בית משפט המחוזי בחיפה משה גלעד, גזר על הנאשם בנוסף גם שתי תקופות מאסר על תנאי של 15 ו-8 חודשים, תשלום בסך 40 אלף שקלים להוריה של זאבי ז"ל, פיצויים בסך 5,000 שקלים לצעירה נוספת שנפצעה בתאונה וקנס של 10,000 ש"ח. כמו כן, קלדרון נפסל מהחזקת רישיון ל-15 שנה.

התאונה הקטלנית אירעה לפני כשנתיים ברחוב פיק"א בחיפה. קלדרון נסע במכוניתו עם שתי נערות נוספות, אחת מהן היתה לידור זאב ז"ל, שישבה במושב האחורי כשהיא לא חגורה. במהלך הנסיעה הגיעו השלושה לצומת מרומזר במרכז חיפה. למרות שהרמזור היה אדום, שאל הצעיר את יושבות הרכב: "לעבור או לא לעבור?" - והמשיך בנסיעה מהירה.

כמה שניות לאחר מכן, במרחק של 55 מטרים מהצומת, איבד קלדרון את השליטה במכונית, סטה שמאלה, עלה על אי התנועה, התנגש בעמוד הרמזור והמשיך לעבר הנתיב הנגדי עד שנעצר בחומת אבן. כתוצאה מההתנגשות, לידור בת ה-15 עפה מהמכונית ונהרגה במקום. הצעירה הנוספת שישבה לצד קלדרון נפגעה קשה בראשה ובצוואר.

הנהג טען ששתה בקבוק בירה אחד

הדיון בהרשעתו של קלדרון עסק ארוכות בשאלת מהימנות דגימת הדם שלקח בוחן התנועה מהצעיר זמן קצר לאחר שפונה לבית החולים רמב"ם בחיפה. סניגורו של קלדרון טען לאורך המשפט שמדובר בדגימה שנלקחה מאדם אחר, כיוון שמרשו שתה בקבוק בירה אחד בלבד באותו ערב, אך בית המשפט קיבל בסופו של דבר את גרסת התביעה וקבע שקלדרון נהג תחת השפעת אלכוהול.

לעומת זאת, על אף שדגימת הדם העידה על כך שקלדרון צרך חשיש סמוך לזמן התאונה, לא היה בה די כדי להרשיע אותו והוא זוכה מעבירה של נהיגה תחת השפעת סם. השופט ציין כי הצטברות הנתונים מצביעה על נהיגתו הפרועה של הנאשם, תוך מודעות לאפשרות גרימת התוצאה הקטלנית, תוך נטילת סיכון בלתי סביר לגרימת התוצאה.

בנוסף ציין השופט כי הנהיגה תחת השפעת האלכוהול, במהירות כפולה מהמותר, מעידה על "פזיזות" מסוג "קלות דעת" ולא רשלנות. בעקבות זאת בחר השופט להחמיר עם הצעיר והרשיע אותו בהריגת הנערה ולא בגרימת מוות ברשלנות, שנחשבת עבירה חמורה פחות.