בני ה-14 נאשמים באונס בת 13

כתב אישום הוגש הבוקר נגד שני נערים תושבי ירושלים בגין אונס נערה בת 13. החקירה העלתה שהאונס בהנערה - שלומדת בשכבה בה הם לומדים בבית הספר - בוצע תחת איומי אולר. ההערכה: אדם מבוגר גויס לשם סיוע בביצוע האונס. אמה של הנערה: היא סירבה לקיים עמם יחסי מין

כתב אישום הוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי לנוער בירושלים נגד שני הנערים בני ה-14 בגין עבירות של אונס וסיוע לאונס נערה בת 13 וחצי שהייתה חברתו של אחד מהם. שני הקטינים הודו בחקירתם בעבירות שיוחסו להם, אולם השופטת אורית אפעל גבאי החליטה לשחרר את השניים למעצר בית.

אחד הנערים, שלמד עם הנערה באותה כיתה, הבטיח לחברו הטוב - שלומד בבית ספר אחר בעיר "שיסדר לו את הנערה" כדי שתענג אותו מינית. על פי כתב האישום, השניים ניגשו בתחילת השבוע לביתה של הנערה ואספו אותה במכונית שבה נהג חברם הבגיר אחרי הפצרות מרובות. כשהגיעו לפארק הסמוך למקום מגוריהם אנס אחד הנערים את הנערה, זאת בזמן שחברו אוחז בה ומאיים עליה בסכין לבל תזוז. 

"מדובר בנער בן 14 שכופר בחשדות המיוחסים לו", ציין עו"ד אריאל עטרי שמייצג את אחד הנערים שמואשם בסיוע לאונס. "בית משפט השלום כבר קבע שאין בסיס ראייתי לחלק מהחשדות ואנחנו מקווים ומצפים שישוחרר בזמן הקרוב".

"אמה של הנאנסת: "זה כמו סרט רע"

הנערה סיפרה להוריה על המעשה ואלו דיווחו למשטרה שעצרה את שני הנערים ואת האדם שהסיע את השלושה, ששוחרר לאחר מכן למעצר בית לאחר הערכה כי לא היה מודע לאירוע שהתרחש לאחר מכן.

אמה של הנערה עדיין מתקשה להאמין שזה הגיע אליהם הביתה. "זה להיות בסרט רע", היא אמרה אתמול. "פתאום נוחתת עליך מהלומה ביום בהיר אחד. פתאום דבר כזה שאתה לא חולם בחלומות הרעים שלך שזה יקרה לך, שלא יכולת להגן על הילדה שלך".

על פי כת האישום, במהלך האונס פנתה הנערה אל השניים והתחננה שיעזבו אותה כיוון שהיא עומדת להתעלף. בתגובה, הניף אחד הנערים את הסכין שהייתה ברשותו ואיים עליה שאם תתעלף או תבכה שוב הוא ידקור אותה.

"אם זה לא יהיה בטוב, זה יהיה ברע"

"הוא התחיל והוא ביקש ממנה לקיים יחסי מין", שיחזרה אמה של הנאנסת. "כמובן שהיא סירבה, אז הוא אמר לה: 'אז טוב, אם זה לא יהיה בטוב, זה יהיה ברע, וזה יהיה בכוח' - ואז הוא קרא לחבר שלו שאיים עליה באולר".

וכך, בעוד אחד הנערים אוחד בידיה של הילדה ומאיים עליה, חברו אנס אותה באכזריות. "מלכתחילה כולם הגיעו לאותו מקום בידיעה שהולך להתקיים שם סוג של קשר מיני", ציין עו"ד אריאל עטרי בדיון שנערך בנוגע להארכת מעצרם השבוע. "אותו קשר מיני יצא בסופו של דבר לפועל, כך שמה שתוכנן מלכתחילה, הוגשם בסופו של יום".

החשד: קללו אותה וירקו עליה

הילדה מכחישה בתוקף כל אפשרות שהסכימה למשהו מיני. אחר כך, כאשר החשודים חלפו על פניה כשעזבו, הם גם קיללו אותה וירקו עליה. "חלק מהזמן היא בסדר ופתאום היא נזכרת בשעה שזה קרה", מספרת האם על מצב בתה. "אתמול היא הייתה ממש נסערת. היא נזכרה בזה שוב כשהיינו ליד המקום. קשה לה. היא עברה דברים לא קלים".

סניגוריהם של שני החשודים מותחים ביקורת על המשטרה. גם בית המשפט מאמץ כמה מהטענות האלה. "התנהלות המשטרה היתה פסולה ברמה מזעזעת", אמר השבוע עו"ד קובי קמר, סניגורו של החשוד באונס. "המשטרה היא זו שהובילה לכך שייכתב בשם הלקוח שלי שהוא מודה. מה שהיה שם, היה הרבה פחות מזה".