יגאל רצון: "אני בוכה על אבא - עשו לו עוול"

ביהמ"ש העליון דחה את ההחלטה בערעורו של גואל רצון, שדרש לאפשר לו להיפגש עם בנו יגאל. "באתי כדי שייראה אותי, שאני תומך בו בכל הדרך", אמר יגאל, שהגיע גם הפעם לצפות באביו. הפרקליטות טוענת מצידה כי אם יתאפשר לרצון לפגוש את בנו, עלולה להיות לכך השפעה שלילית על עדותן של נשותיו - שעדיין מפחדות להעיד נגדו

הדיון בעניינו של גואל רצון הגיע הבוקר לראשונה לבית המשפט העליון. רצון ביקש באמצעות עורכת דינו לערער על ההחלטה למנוע ממנו לתקשר עם בנו יגאל. כזכור, מאז מעצרו בחודש שעבר נמצא רצון בנתק מוחלט מבני משפחתו.

"ערערנו על כך שמנעו מגואל שיחות טלפון", אמרה עו"ד שלומציון גבאי-מנדלמן מהסניגוריה הציבורית שמייצגת את רצון. "לא התבקש תסקיר מבחן לחלופת מעצר ועל כך שנאסר עלינו לפרסם חומרי חקירה".

הפרקליטות מתנגדת לבקשתו של רצון מאחר שנשותיו של רצון עדיין מפחדות להעיד. לדברי גורמים בפרקליטות, אם יתאפשר לרצון לדבר עם בנו - הוא עשוי להעביר באמצעותו מסרים לנשותיו, ובכך להפחידן ולהשפיע עליהן שלא למסור עדות.

"באתי כדי שייראה אותי, שאני תומך בו בכל הדרך", אמר יגאל, בנו הבכור של גואל, שהתייצב גם הפעם בדיון. "עושים לו עוול, אבל לאור האישומים הכבדים אני מקווה שיהיה בסדר. אנחנו מתקרבים לפורים ומקווה שיהיה 'ונהפוך הוא'. אני גאה בו כאבא. כואב לי וזה גורם לי לבכות לא מעט".

"אבא, אני אוהב אותך"

גם בדיונים קודמים שנערכו בבית המשפט, הקפיד רצון הבן להפגין את תמיכתו באביו. בדיון שנערך בחודש שעבר נכנס בנו לאולם ולעיני כל הנוכחים קרא לעברו: "אבא אתה הכי בעולם, אני אוהב אותך".

לאחר מכן פנה הבן יגאל לתקשורת: "הוא האבא הכי בעולם, אנחנו אוהבים אותו, הוא לא עשה שום דבר רע". כאשר נשאל ע"י חדשות 2 באינטרנט מדוע נשותיו של אביו העידו נגדו וסיפרו על הנעשה בבית, ענה הבן: "אישה היא קלת דעת, ולא שולטת בלשונה. כנראה, השפיעו עליהן במשטרה".

"אני מקווה שביהמ"ש יחזור בו, קורים כאלה דברים", אמר הבן. "הוא היה האבא הכי טוב, תמיד דאג שנלך לבית הספר ונלמד. בשלב מסוים בדיון הקודם אף התעמת הבן עם המאבטחים.

מעצר גואל רצון - סיקור מיוחד:

גואל רצון דורש לדבר עם בנו

אחת מנשותיו של גואל מדברת לראשונה

חשד: רצון הביא ילדים עם בתו הקטינה

שכנתו של רצון התראיינה לתקשורת - כלי רכבה הוצת

גואל רצון חשוד בעבירות מין

"ספר החוקים" של גואל רצון ונשותיו