הסיבה לרצח בחתונה: דריכה על רגל בריקודים

לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה הוגש הבוקר כתב אישום נגד אביב בן בסט המואשם ברצח בעל אולם האירועים רועי ברינג ז"ל במהלך חתונה. "הנאשם נעץ את הסכין בעוצמה כך שלהב הסכין חדרה לבטנו של רועי וקרעה את אבי העורקים הראשי", נטען באישום

לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה הוגש הבוקר כתב אישום בגין רצח נגד אביב בן בסט החשוד ברצח רועי ברינג מחוץ לגן אירועים שבבעלותו, בפתח תקווה, לפני כחודש. ברינג נרצח לאחר שניסה להפריד בקטטה שהתפתחה בין באי האירוע, במהלכה רץ בן בסט למטבח, נטל סכין, ודקר את ברינג. במקביל יתקיים דיון במעצרו של בן-בסט עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

מכתב האישום מתבררת היום הסיבה הסתמית לרצח: אחד החוגגים דרך על רגל של אורח אחר בחתונה, מה שהוביל לקטטה ולרצח ברינג. על פי כתב האישום, רועי ברינג ז"ל, בן 35, היה אחד הבעלים של אולם האירועים "דל וינו" בפתח תקווה. ב-27 בינואר, נערכה חתונה באולם בה נכח גם הנאשם אביב בן בסט.

"סמוך לשעה 00:30, במהלך הריקודים באולם, דרך אדם שזהותו לא ידועה למאשימה על קובי, אחד האורחים בחתונה", נכתב באישום. "קובי העיר לו ובעקבות זאת דחף אותו האחר וחנק אותו והשניים יצאו עם אחרים אל מחוץ לאולם. בן בסט יצא גם הוא מהאולם.

ברינג שביקש להרגיע את הניצים יצא מהאולם, ניגש לכיוונו של הבחור שזהותו אינה ידועה והחל לשוחח עמו. בן בסט שב לאולם, ניגש למטבח והצטייד בסכין מטבח חדה מאוד, שאורכה הכולל 36.8 ס"מ, ואורך להבה 25.8 ס"מ, אותה החביא תחת בגדיו

"התקרב אל ברינג בריצה ודקר אותו"

מלצרית במטבח ראתה את בן בסט נוטל את הסכין שאלה אותו לפשר מעשיו. בן בסט סימן לה באמצעות ידו שתשתוק, אמר לה שלא תדאג ויצא בריצה מהאולם, כשהסכין תחת בגדיו, לכיוונם של הניצים. בשלב זה התלקח עימות פיזי בין ברינג לאיציק, אחד האורחים בחתונה. איציק הכה בזעם באגרופיו ברכב חונה ורועי דחף אותו בכוח על מנת להרגיעו.

"הנאשם התקרב בעצמו או ביחד עם שני אחרים שזהותם לא ידועה בריצה, לרועי, שלף את הסכין שהחביא ודקר את רועי באמצעותה פעמיים - במותן ימין ובצידה השמאלי - מרכזי של בטנו - במטרה לגרום למותו", נטען בכתב האישום. "הנאשם נעץ את הסכין בעוצמה כך שלהב הסכין חדרה לבטנו של רועי וקרעה את אבי העורקים הראשי".

ברינג נעמד מול בן בסט, הצביע עליו, אמר לו: "אתה הקטנציק עם הלבן ראיתי אותך", התמוטט ונשכב על גבו על הארץ. בן בסט נמלט בריצה מהמקום תוך שהוא משליך את הסכין במנוסתו.

בשל הדקירות נגרמו לברינג שני פצעי דקירה עמוקים בבטנו שקרעו את אבי העורקים הראשי. הוא איבד את הכרתו ומצבו הדרדר. הוא פונה לבית חולים אך נפטר כעבור ארבע שעות עקב נזק חמור לאבי העורקים ובשל איבוד דם מסיבי.

עו"ד אשר חן, סניגורו של בן בסט מסר בתגובה: "מדובר באישום חמור מאוד, מרשי נקלע לקטטה והגן על עצמו. באותו רגע נתון מרשי חש בסכנ ולכן פעל כפי שפעל".

ירדנה ברינג, אמו של רועי ז"ל אמרה בבית המשפט: "מדובר ברוצח בדם קר. הוא לא השפיל את מבטו לאורך הדיון. לא נראה לי שהוא מתחרט על מעשיו". לעניין טענתו להגנה עצמית אומרת ברינג: "הוא הלך במיוחד למטבח ולקח סכין, איזה מן בן אדם עושה את זה - אם הוא לא רוצח".

לקח סכין מטבח - ודקר את ברינג למוות

אביב בן בסט, תושב פתח תקווה, בן 20, החשוד המרכזי ברצח, הודה ושיחזר את המעשה. בן בסט שעובד בחברת YES כמתקין, אינו מוכר למשטרה. הוא הגיע לאולם כאורח בחתונה. בחקירתו סיפר כי שבמהלך הקטטה הוא רץ לתוך אולם האירועים, נטל מהמטבח סכין ארוך מסוג ויקטוריוקס, החביא אותו מאחורי גבו, רץ החוצה ודקר את ברינג שתי דקירות בפלג גופו העליון.

לאחר חקירה ממושכת של החשוד בן בסט, הוא הודה לבסוף במיוחס לו. טען כי במהלך הקטטה, חש מאוים לאור ממדי גופו הצנום ורצה להגן על עצמו וזאת למרות שלא היה, לטענתו, כלל צד בקטטה. בסיום חקירתו ביצע החשוד שחזור מפורט ואף אותרו ונתפסו בגדיו המגואלים בדם הקורבן.

 עדת הראייה: לא הבנתי מה קורה

אלה רפאלוב שהייתה בין המוזמנים לחתונה בגן האירועים "גני דל וינו" הפכה ברגע לעדת ראיה לרצח המזעזע של רועי ברינג, בן 35. בראיון לתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי היא מספרת על רגעי האימה: "פתאום מישהו נשכב ולא הבנתי מה קורה". 

"ראיתי שיש שני בחורים ככה חיבקו אחת את השני חשבתי שהם מדברים.. הם יצאו והלכו רחוק", משחזרת רפאלוב את השתלשלות הדברים בזמן שיצאה רגע מחוץ למתחם הגן. "אני רציתי להיכנס בחזרה ופתאום אני רואה בחורים צעירים רצים הם התחילו להרביץ אחת לשני", היא מספרת. 

"היה בלגן וצעקתי 'זה לא בסדר, באתם לחתונה, איך אתם יכולים לעשות ככה בחתונה?!'", מוסיפה רפאלוב. "פתאום מישהו נשכב ולא הבנתי מה קורה", היא אומרת. רק אחר כך התברר כי זהו היה רועי שנדקר על ידי המתפרעים.

"הייתי בטוח שהוא הולך הביתה"

עדי דהן, גיסו של ברינג, מספר כי הרצח שאירע פשוט בלתי נתפס עבורו. "תמיד שיש חתונות של זוגות צעירים, עד גיל 22, יש בדרך כלל מספר אנשים בעייתים", הוא מתוודה. הוא מספר כי לרוב יש מאבטחים באולם שמזהים חוגגים אלימים, משתלטים עליהם ומוציאים אותם ישר מחוץ לכותלי האולם.

"הייתי בטוח שהוא הולך הביתה", מספר דהן, ומסביר כי היה משוכנע שגיסו עזב את המקום וחזר לאשתו וילדיו הקטנים. "הוא איש מדהים, הוא זן נדיר, תמיד הוא נחמד, תמיד הוא בסדר, תמיד הוא אוהב לעזור", מספר דהן על רועי שאיבד את חייו בזמן שניסה לעזור לאחרים.

עם היוודע האסון התכנסו בני משפחתו וחבריו של ברינג בביתו, וניסו לנחם את האלמנה שנשארה לבדה עם פעוט כבן שנתיים וחצי ותינוק כבן שבועיים. רק שבוע לפני הרצח, חגגו בני המשפחה את ברית המילה של הפעוט, שכעת יגדל ללא אב.

כתבות נוספות בנושא:

רועי ברינג נרצח שבוע לאחר שחגג לבנו ברית מילה

עדת הראיה לרצח בפתח תקווה משחזרת

בעל אולם אירועים בפתח תקווה נרצח במהלך קטטה