אנס וניסה לרצוח - "בגלל כישוף"

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב הרשיע את אמנון לוי, חרדי תושב בני ברק, בשורה של עבירות חמורות כלפי צעירה בת 24. על פי כתב האישום, קיים לוי יחסים עם הצעירה מאז הייתה בת 15, אך גם נהג לכלוא אותה ואף ניסה לרצוח אותה. לוי עדיין טוען להגנתו כי ביצע את המעשים - בגלל כישוף

האנס טוען שפעל תחת כישוף. אילוסטרציה (חדשות 2)

האנס המכושף: בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום את אמנון לוי בן ה-49 מבני ברק באונס ובניסיון לרצח צעירה בת 24. להגנתו טוען לוי: "משפחתה של הצעירה כישפה אותי".

הרכב השופטים בראשות השופט אורי שהם הרשיע היום פה אחד את לוי בסעיפים חמורים רבים, בינהם אונס, ניסיון לרצח, מעשי סדום, כליאת שווא ותקיפה בנסיבות מחמירות.

על פי כתב האישום שהוגש נגד לוי באוגוסט 2008, יצר לוי קשר עם הצעירה לראשונה לפני כתשע שנים, כשהייתה בת 15 ושהתה בפנימייה. את הצעירה הכיר בזכות אחותה הגדולה, איתה היה בקשר. בחודשים הראשונים להיכרותם נהג לוי לבקר בפנימייה ובביתה של הצעירה ולקח אותה לטיולים במכוניתו.

בשנת 2004, כשהייתה בת 18, הוציא אותה הנאשם מביתה והשניים עברו לגור ביחד למשך שנה, במהלכה נהג לכלוא אותה. "תצעקי עד מחר, אין מי שישמע אותך", רדה בה כשניסתה להתנגד לו. כעבור שנה העביר לוי את הצעירה למדרשה בירושלים, שם נחשפה לראשונה הצעירה וסיפרה לאחת המדריכות במדרשה את החוויות המזעזעות שעברה.

האישום: חנק אותה וזרק עליה לבנה

כל המקרה התפוצץ לאחר שהצעירה פגשה במקרה את לוי ברחוב בבני ברק. מכתב האישום עולה כי אז מתנפל לוי על הצעירה, תוקף אותה, חונק אותה וזורק לבנה על פניה. הצעירה שנפצעה קשה מהתקיפה פונתה לבית החולים כשהיא מחוסרת הכרה. לוי עצמו נמלט מהמקום.

גרסתו של הנאשם שונה לחלוטין: "ביום האירוע ניגש מרשי לבקש מהמתלוננת שאביה יסיר את הכישוף שמשפחתה הטילה עליו", אמר עו"ד חיים כפיר שטוען כי לפחות חלק מהמעשים המיוחסים ללוי נגרמו בשל כישוף שהטילה משפחתה של הצעירה. לפי גרסת הנאשם, הצעירה סירבה לבקשתו ורק בגלל שדחפה אותו היא נפלה אחורה וראשה נחבט מלבנה על הרצפה.

"הקורבן מלאת רצון מההרשעה, והיא מכחישה כל קשר לטענות הכישוף המוזרות", אמרה הפרקליטה שמייצגת את הצעירה, עו"ד מיכל גל.