הנאנסת מדברת: "אין פה ניצחון. הוא ניצח אותי כבר בגיל 4"

רגעים ספורים לאחר שסבה שאנס אותה במשך 13 שנה הורשע בבית המשפט, נכדתו א' סיפרה על תחושותיה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אין פה ניצחון. הוא ניצח אותי כבר בגיל 4", אמרה א', שמרגישה מאז שהיא חיה בשבי. "אולי יש כאלו שיכולות להתחיל חיים חדשים. אני לא, אבל אני מאוד משתדלת". צפו בדבריה

"למי שנפגע אני מאחלת שיוכל איכשהו לחיות את החיים בצורה נורמלית, ולכל השאר - חיות, פשוט חיות" - כך אמרה היום א', הצעירה בת ה-28 שסבה אנס אותה והתעלל בה מינית במשך 13 שנה, מאז הייתה בת 4.

"מי ששיתף פעולה יודע שהוא שיתף פעולה. מי שראה יודע שהוא ראה", מאשימה א' בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט את חלק מקרובי משפחתה שלא התייצבו לצידה. לדבריה, מאז האונס היא מרגישה שהחיים שלה בשבי.

"זה סיוטים, זה לא לישון, זה לפחד, זה להסתכל אחורה, זה לא לצאת מהבית", היא אומרת. "אולי יש כאלו שיכולות להתחיל חיים חדשים. אני לא, אבל אני מאוד משתדלת. אין פה ניצחון. הוא ניצח אותי כבר בגיל ארבע. אני לא ניצחתי היום".

"אני נחנקתי עם האמת הזאת כמעט שלושים שנה"

"עד שהוא לא יהיה במקום שהוא לא יכול לפגוע באף אחד, לא רק בי, באף אחד, אני לא אהיה בשקט", אומרת א' את מה שחשוב לה להגיד, אבל לדבריה, עוד מוקדם מדי מבחינתה להיות בשקט, לפחות עד אחרי הערעור לבית המשפט העליון.

לאחר הכרעת הדין בבית המשפט הייתה א' בהלם מוחלט, שכן לא האמינה שייצא הצדק לאור. "אני נחנקתי עם האמת הזאת כמעט שלושים שנה. לא באתי לשכנע אף אחד להאמין לי", היא מספרת. "לא חשבתי שיגישו כתב אישום. לא חשבתי שזה יגיע לזה ואני עדיין בהלם, אבל עדיין מודה לבית המשפט, באמת".

עבור א', ההחלטה להתלונן ולעבור את כל התהליך הזה לא הייתה דבר מובן מאליו. "התלוננתי במצב נפשי מאוד מאוד קשה ועברתי הרבה מבחינה נפשית", היא חושפת ומוסיפה: "צריך לחשוב טוב אם מוכנים לזה נפשית כי זה תהליך וזה תהליך קשה".

הנכדה סרבה לאכול - הסב אילץ אותה לבצע בו מין אוראלי

הפרשה העגומה שנמשכה יותר מעשרים שנה הגיעה הבוקר לסיומה בבית המשפט המחוזי בתל אביב, עם הרשעתו של הסב מפתח תקווה. הרכב של שלושה שופטים בראשות השופט אורי שהם הרשיע את הסב ב-11 סעיפים חמורים של עבירות מיניות.

כתב האישום גולל מסכת התעללות נפשית ופיזית שביצע הסב בנכדה. באחד המקרים תואר כיצד החליט הסב להעניש את הנכדה שהשליכה אוכל לחצר. הוא הפיל את הנכדה על ברכיה וניסה לדחוף את האוכל שנזרק לפיה. הנכדה ירקה את האוכל מפיה ובתגובה גרם לה לבצע בו מין אוראלי. כשסיים אמר למתלוננת שבפעם הבאה תחשוב ממה היא מעדיפה להיחנק.

אמה של הנכדה - שהיא גם בתו של הסב האנס - לא חסכה ביקורת מיתר בני המשפחה על כך שבחרו להאמין לגרסת הסב ולא תמכו בנערה במשך כל אותן שנים ואמרה למצלמות: "הסבא הרג והמשפחה עשתה וידוי הריגה". בנוסף, ניצלה האם את המעמד כדי להעביר מסר ופנתה אל אמהות בבקשה שישמרו על בנותיהן. "אל תשאירו את הבנות שלכן לבד", אמרה בהתרגשות.

הנאנסת ניסתה בעבר להתאבד

מי שכן תמך בגרסתה של הנאנסת הוא אחיה, שסיפר כי הוא חש הקלה עם הכרעת הדין. "אנחנו מרגישים טוב יותר עכשיו", לדברי האח, "ומקווים שהיא תחלים ותרגיש יותר טוב".

אביגדור פלדמן פרקליטו של הסבא ציין כי הכרעת הדין אינה סוף פסוק מבחינתו של הסב. "אנחנו מתכוונים לערער לעליון", אמר פלדמן. "מרשי הורשע, אך שופט אחד מבין השלושה זיכה אותו, ואנו נסתמך על כך בערעורנו".

בחודש ספטמבר 2009 ניסתה הנכדה, היום בת 28, לשים קץ לחייה, ככל הנראה בשל מצבה הנפשי הרעוע. הצעירה נטלה כמות גדולה של כדורים, ואמה שהגיעה לדירתה מצאה אותה מחוסרת הכרה. היא הועברה לבית החולים איכילוב במצב קשה.