שרה נתניהו מגיבה לתביעה: טענות מופרכות וזדוניות

לאחר האשמות קשות על ניצול והשפלה של מנהלת משק הבית שלה, שרה נתניהו מגיבה לכתב התביעה בביהמ"ש. נתניהו מבקשת למחוק את התביעה שמורכבת מ"סעיפים מבישים וטורדניים" וטוענת: היו לנו יחסים חמים שחורגים מיחסי עובד מעביד

אשת ראש הממשלה שרה נתניהו מגיבה היום בבית המשפט להאשמות שהעלתה נגדה מנהלת משק הבית ליליאן פרץ: בעקבות התביעה שהוגשה נגדה בגין התעללות והשפלה של פרץ, שעבדה אצלה במשך שש שנים, מבקשת אשת ראש הממשלה למחוק את סעיפי התביעה שאותם היא מגדירה "מבישים וטורדניים".

לדברי נתניהו, מדובר ב"תביעת תביעת סרק מופרכת וזדונית נגד הנתבעת, מלא טענות שהומצאו לצורך השעה ואין בו שום ממש", כיוון שפרץ זכתה ממנה ליחס חם ואוהב, וקשרים חמים שחרגו מיחסי עובד-מעביד . "היא אמרה פעמים רבות בעצמה: 'באתי בגלל ביבי, נשארתי בגלל שרה'", לשון כתב ההגנה.

שרה נתניהו: פרץ התפטרה כיוון שלא קיבלה תוספת שכר"

עורכי הדין דוד שמרון ומיכאל ראבילו שהגישו את כתב ההגנה, צירפו אליו מכתבים שכתבה פרץ לבני הזוג נתניהו במהלך התקופה שעבדה בביתם שבו נכתב: "למשפחתי היקרה! מזל טוב והצלחה גדולה! אני כל כך גאה בכם, אין לכם מושג, אוהבת אותכם הכי בעולם, ליליאן".

בנוסף, כולל כתב ההגנה פתקים שכתבה שרה לפרץ, מתוך כוונה להראות שהיחס החם היה הדדי ורציף. "גם מפתק זה ניתן לראות בבירור את היחס החם והלבבי לו זכתה התובעת (פרץ ח.ש) מצד הנתבעת (שרה נתניהו ח.ש) גם לאחר שמר נתניהו כבר כיהן כראש ממשלה".

"העולה מהאמור, שהתובעת הגישה את תביעתה המופרכת לא בשל מצוקה כלשהיא...אלא בשל שיקולים זרים. התובעת לא פוטרה.. אלא החליטה להתפטר כיוון שלא ניתנה לה תוספת שכר משמעותית כפי שביקשה".

פרץ: עומדת מאחורי התביעה

יומיים לאחר שהתפרסם כתב התביעה שהגישה לילאן פרץ, עוזרת הבית של משפחת נתניהו בקיסריה נגד שרה נתניהו, הגיבה למצלמה: "הכל בסדר, אני עומדת מאחורי התביעה", אמרה פרץ בצאתה מביתה שבשכונת נווה חיים בחדרה. "והאמת תצא לאור". בתשובה לשאלה האם מפלגת קדימה עומדת מאחורי התביעה אומרת פרץ: "שום דבר לא פוליטי פה".  

פרץ טענה בכתב התביעה כי נתניהו התעללה בה והשפילה אותה. "שרה נתניהו התעללה בי, שילמה לי משכורת נמוכה משכר מינימום ולא שילמה לי זכויות סוציאליות", כך טוענת האישה שעבדה בבית משפחת נתניהו. העיתון "ידיעות אחרונות" חשף בסוף השבוע את סיפורה של האישה שהועסקה במשך שש שנים עבור משפחת נתניהו וכעת תובעת פיצויים.

"היא הכריחה אותי לעבוד בשבתות למרות היותי שומרת שבת והכריחה אותי לקרוא לה 'גברת שרה נתניהו'". לדברי פרץ נתניהו הייתה חוזרת ואומרת בפניה כי זאת זכות גדולה לעבוד אצל משפחת נתניהו, והייתה מסתובבת בבית ואומרת "איזה בית יפה יש לי, אני האמא של מדינת ישראל".

העובדת: החתימו אותי לא לספר

בכתב התביעה שהוגש מתואר כיצד הייתה שרה נתניהו מתנהגת לכאורה, לפרץ במשך הזמן ששהתה בבית. "שרה נתניהו הורתה לה להיות זמינה 24 שעות ביממה ולהתייצב כל פעם שתזדקק לה". על פי התביעה נתניהו רדתה וצרחה על העובדת עד אימה, והחתימה אותה על כתב התחייבות לפיו אסור לה לספר על דבר ממאורעות הבית.

פרץ מספרת כי היא סובלת מקשיים פיזיים ונפשיים כתוצאה מהתקופה בה ניהלה את משק הבית של משפחת ראש הממשלה. לדבריה באותו הזמן הרגישה כי כל עולמה סובב סביב משפחת נתניהו והוראותיה של שרה. בכתב התביעה אף מתואר מקרה בו נתניהו צילצלה אליה בשתיים בלילה בכדי לנזוף בה שלא כיסתה כרית כראוי.

פרץ מתארת כי ברגעים בהם לא עמדה בסטנדרטים של נתניהו, היא הייתה נצמדת לפניה, חורקת שיניים, נושכת שפתיים ופוערת עיניים. מטעמה של שרה נתניהו טרם הוגש כתב הגנה בנושא.

הווידאופדיה: שרה נתניהו