מעצרם של הדוקרים ב"ואן גוך" הוארך - צפו בתגרה שפרצה בביהמ"ש

מהומה פרצה הבוקר בבית המשפט במהלך דיון בהארכת מעצרם של אוהד דדון ומנחם בן יצחק הנאשמים בהריגתו של איציק מור במועדון ה"ואן גוך" באוקטובר 2009. הצעקות והקללות התפתחו לעימות אלים שהופסק רק בהתערבות המאבטחים והשוטרים במקום

צעקות, קללות, נאצות ומהלומות - כך נראה היום אחד האולמות בבית המשפט המחוזי בירושלים במהלך דיון בהארכת מעצרם של אוהד דדון ומנחם בן יצחק הנאשמים ברצח איציק מור במועדון ה"ואן גוך" לפני כחמישה חודשים.

במהלך הדיון התלהטו הרוחות בין משפחות הנאשמים ומשפחת הנרצח שהגיעו לדיון והעימותים הגיעו לידי חילופי מהלומות שנמשכו גם בתום הדיון מחוץ לבית המשפט. למקום הוזעקו כוחות משטרה ומג"ב לתגבור האבטחה ובניסיון להפריד בין הניצים.

מאבטחי משמר בתי המשפחת שהיו מודעים לדיון הרגיש נערכו בכוחות מתוגברים והצליחו להשתלט על האירוע, יחסית עוד בתחילתו, מה שמנע התנגשות אלימה אף יותר בין בני המשפחות. בהחלטתו קבע השופט יעקבי כי שני הנאשמים יישארו במעצר עד תום ההליכים. במקרה של דדון, ייתכן ובהמשך הוא ייצא לחלופת מעצר כשהוא אזוק באזיק אלקטרוני שייפקח על תנועותיו.

 "צא החוצה אם אתה גבר"

בבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש בתחילת ינואר כתב אישום נגד אוהד דדון, בן ה-21, ונחום בן יצחק, בן ה-22, על דקירתו למוות של יצחק מור ז"ל במועדון ה"ואן-גוך" בעיר באוקטובר 2009 ובתקיפת בן דודו אבירן סוויסה.

השניים נאשמים בעבירות של הריגה, חבלה בכוונה מחמירה ותקיפה בנסיבות מחמירות. במקביל לכתב האישום, הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרם של השניים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

מכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד ארז פדן מפרקליטות מחוז ירושלים עולה כי ב-8 באוקטובר 2009, לפנות בוקר, יצאו הנאשמים יחד עם ל' חברתו של דדון מביתם במעלה אדומים לבלות במועדון בירושלים, אבל עוד קודם לכן קנו בקבוק של שתייה חריפה ושתו לפני הגעתם למועדון.

דדון, חברתו ובן יצחק נכנסו למועדון ה"ואן גוך", בילו, רקדו והמשיכו לשתות לשוכרה. במהלך הבילוי התפתח עימות פיזי של דחיפות בין ל' ליעל, חברתו של יצחק מור שבילה במקום. בתגובה התערב דדון ודחף את יעל. בתגובה לכך, קראה יעל למור, בן זוגה, שהתקרב אל דדון עם כמה מחבריו. בין השניים התפתח ויכוח במהלכו אמר דדון למור: "צא החוצה אם אתה גבר".

חתך עמוק באורך 10 ס"מ

מועדון "ואן גוך" בירושלים (חדשות 2)
על פי כתב האישום, דדון, מור וכמה מחבריהם יצאו מהמועדון ופנו לתוך סמטה שם המשיכו להתעמת. במקביל רץ הנאשם השני, מנחם בן יצחק לרכב והביא סכין בעלת אורך להב של לפחות 8 ס"מ. הוא חזר לסמטה ואמר לדדון "אל תדאג אני מצויד". בסופו של דבר התפתחה בין הניצים קטטה שכללה דחיפות ומכות הדדיות.

בשלב מסוים, הנאשמים ול' יצאו מהסמטה ופנו לרכב. לאחר מספר מטרים, רדף אחריהם המנוח והשליך לעברם אבן שלא פגעה בהם. בתגובה תקף דדון את המנוח במכות, ואחד מהנאשמים דקר את המנוח בצווארו בסכין, חתך עמוק באורך 10 ס"מ. כתוצאה מהדקירה בצוואר, מור קרס במקום ומת מאיבוד דם תוך זמן קצר.

אביו של נחום בן יצחק אמר לאחר הגשת כתב האישום כי מדובר באישומים קשים מאוד והכחיש את מעורבות בנו באירוע. "אין לו שום יד בעניין, אין לו קשר לעניין והוא לא חיפש שום דבר. המשטרה יכולה להגיד מה שהיא רוצה גם המשטרה לא הייתה שם".