מול המצלמה: ניסיון חיסול של עד מדינה

עבריין לשעבר שחצה את הקווים למד מה המחיר שצריך לשלם על "בגידה" בעולם התחתון. מתנקש חמוש באקדח ניסה לסגור חשבון עם עד המדינה - שניצל רק בנס מניסיון החיסול. צפו בתיעוד הבלעדי של האירוע האלים

לפני כשנתיים הוא חצה את הקווים והביא להרשעת שמונה חברי ארגון פשיעה. מאז הפכו חייו לסיוט מתמשך, כשכל תנועה חשודה נתפסת בעיניו כאיום מפורש. עכשיו, כשרואים את התמונות שתועדו במצלמות האבטחה, אפשר בהחלט להבין מדוע.

המקום: מסעדת הזקן והים ביפו. הזמן: לפני שבועות ספורים. עד המדינה מגיע למקום במונית כדי למנוע חלילה מעקב אחרי רכבו. הוא משלם ויוצא לרחוב - לא חושד בכלום. לפתע, כפי שרואים בסרטון, מגיח אלמוני חמוש באקדח וסוחט את ההדק מבלי להסס.

רצה הגורל והחיסול השתבש: האקדח לא עבד. עד המדינה, שמוגדר על ידי המשטרה כעבריין מסוכן, לא איבד את העשתונות. הוא חבט בידו של המתנקש ונמלט לעבר המסעדה. המתנקש מצדו לא הסכים לוותר. הוא ניסה לירות שוב - אך כשל שנית. אף כדור לא נפלט.

שבועות לאחר התקרית עצרה המשטרה את אדהאם בשארה, נרקומן מטייבה. על פי החשד הוא נשלח על ידי עבריינים שניסו לנקום בעד המדינה שעבר צד ועל פרטיו מוטל צו איסור פרסום. לטענת פיראס נאטור, עורך דינו של בשארה, הנסיבות מעט שונות. "הוא ביים את האירוע הזה במטרה לקבל 'התייחסות רצינית יותר ממשטרת ישראל'", טוען עו"ד נאטור.

ניסיון החיסול הכושל ממחיש שוב את הצורך הדחוף בתכנית מסודרת להגנת עדים ומעלה את השאלה: מדוע מי שהביא להרשעת פושעים אינו זוכה לאבטחה ראויה?